خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  مطهری: مجلس در ارتباط با بازداشت‌های سیاسی-امنیتی ورود کند

مطهری: مجلس در ارتباط با بازداشت‌های سیاسی-امنیتی ورود کند

خبرگزاری هرانا ـ علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت که در ارتباط با بازداشت‌هایی که جنبه سیاسی و امنیتی پیدا می‌کند، باید با مقامات امنیتی و قضایی صحبت شود، پیشنهاد من این است که در این جور موارد مجلس بهترین پناهگاه است و باید ورود پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، درباره بازداشت اخیر دبیر کانون صنفی معلمان ایران، اظهار داشت: “من این موضوع را پیگیری کردم. ایشان محکومیت قبلی داشته و ظاهرا آن را به اجرا گذاشته اند و البته من درباره رسیدگی به این موضوع (بازداشت فعالان صنفی) به رییس قوه قضاییه پیغام دادم و نتیجه، بستگی به نوع رفتار قوه قضاییه دارد”.

مطهری با اشاره به اینکه از محتوای پرونده این افراد اطلاع ندارم، ادعا کرد: “از وزارت اطلاعات سوال کردم، گفتند در این قضیه دخالتی نداشته‌ایم و قوه قضاییه اقدام کرده است”.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: “اگر  این فعالان حرف هایشان را بزنند، بهتر از این است که خواسته‌هایشان امکان بروز پیدا نکند و این امر منشا اقدامات پنهانی شود”.

وی ادامه داد: “در مورد افراد نمی‌توانم اظهار نظر کنم، اما به طور کلی قانون اساسی حق اعتراض را به رسمیت شناخته است و ما نباید سختگیر باشیم، البته اگر کسانی بخواهند، نظم عمومی را به هم بزنند طبیعی است که هر حکومتی مانع خواهد شد”.

مطهری در مورد راهکارهای حل این مسائل گفت: “در ارتباط با بازداشت‌هایی که جنبه سیاسی و امنیتی پیدا می‌کند، باید با مقامات امنیتی و قضایی صحبت شود، پیشنهاد من این است که در این جور موارد مجلس بهترین پناهگاه است و باید ورود پیدا کند”.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: “ولی متاسفانه مجلس ما اساسا وارد این گونه مسائل نمی‌شود و این یک نقطه ضعف برای مجلس است، به نظر من مثلا کمیسیون آموزش و تحقیقات و کمیسیون امنیت ملی می‌توانند، وارد شوند و گروه تحقیق ارسال کنند و این مشکل را حل و فصل کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید