خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۳, 11th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۲/۱۳ ساعت ۱۰:۴۴:۳۳

    خانه  > سایر گروهها  >  نخستین حکم قصاص یک متهم اسیدپاش در ایران اجرا شد

نخستین حکم قصاص یک متهم اسیدپاش در ایران اجرا شد

خبرگزاری هرانا – چند سال پس از آنکه آمنه بهرامی، یکی از مشهور‌ترین قربانیان اسیدپاشی در کشور، بعد از دریافت حکم قصاص فردی که به وی اسید پاشیده بود، به دلایل فراوان، مجاب شد رضایت بدهد، سرانجام صبح روز گذشته نخستین حکم قصاص اسیدپاش در کشور اجرا شد.

به گزارش هرانا به نقل از «تابناک»؛ صبح روز گذشته، در حالی که مراسم اجرای حکم قصاص متهم اسیدپاشی به «داود روشنایی» دقایقی پیش از اجرا، با توصیه روحانی زندان رجایی‌شهر و رضایت شاکی پرونده، تا بعد از ایام فاطمیه، متوقف شد و به تعویق افتاد، پرونده اسیدپاشی دیگری در دستور کار قرار گرفت و با قصاص متهم اسیدپاشی به پایان رسید.

به گزارش تسنیم، در این پرونده فردی به قصاص محکوم شده بود که توسط زنی اجیر شده بود تا اختلافات آن زن با همسرش را با اسید پاشی، رنگ انتقام بزند؛ انتقامی زشت که به قصاص اسیدپاش در زندان رجایی شهر منتهی شد.هنوز از جزئیات و چگونگی اجرای این حکم اطلاعی در دست نیست،

پیش از اجرای این حکم، زمانی که داود روشنایی برای اجرای قصاص در زندان رجایی شهر حضور یافت، به نظر می‌رسید که امروز آخرین ورق این پرونده مشهور زده خواهد شد و نخستین حکم قصاص اسیدپاش در این پرونده به اجرا درخواهد آمد که این گونه نشد.

شاکی پرونده در این باره می‌گوید: صبح امروز برای اجرای حکم به زندان رجایی‌شهر رفتم و تمام مراحل اجرای حکم انجام شد؛ محکوم روی تخت دراز کشید و حتی مسئولان اجرای حکم این اجازه را به من دادند تا شخصا حکم را اجرا کنم. در این لحظه پدر و برادر محکوم گریه کردند و از من خواستند که منصرف شوم. روحانی مستقر در زندان هم از من خواست با توجه به فرا رسیدن ایام فاطمیه، حداقل تا پایان این ایام از اجرای حکم خودداری کنم که من هم به احترام این ایام با این درخواست موافقت کردم.بدین ترتیب اجرای این حکم به فروردین ماه سال آتی موکول شد. ا

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید