خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  آب در نوشهر جیره‌بندی شد

آب در نوشهر جیره‌بندی شد

خبرگزاری هرانا ـ فرماندار نوشهر گفت که آب در روستاهای بخش مرکزی نوشهر “استان مازندران” جیره‌بندی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، محمد علی قمی اویلی، روز “یک‌شنبه ۷ تیرماه” در نشست شورای هماهنگی بحران ویژه خشکسالی و کمبود آب که در استانداری مازندران برگزار شد، گفت: “در بخش مرکزی و نیز در روستاها جیره‌بندی آب انجام شد و اکثر روستاهای ما هر ۴۸ ساعت نیم ساعت از آب بهره‌مند هستند”.

وی افزود: “تامین آب شرب و کشاورزی در این شهرستان وضعیت بحرانی دارد که منجر به زیر کشت نرفتن برخی از اراضی شد”.

فرماندار نوشهر با بیان این‌که نوشهر دارای ۶۶ روستاست، تصریح کرد: “۲۰ روستا با مشکل بحران آب مواجه هستند و در دو شهر این شهرستان جیره‌بندی آب مشکل جدی است و اگر اقدامی صورت نگیرد دچار بحران و خشکی می‌شود”.

وی ادامه داد: “۱۵ روستا در بخش مرکزی دچار وضعیت ناراحت‌کننده‌ای است و در این ایام با وجود گردشگران کمبود آب موجب ایجاد نزاع بین روستاها می‌شود”.

قمی اویلی اظهار کرد: “۱۰ مجتمع آب‌رسانی در بخش کجور و ۷ مجتمع آبرسانی در بخش مرکزی داریم که اگر احداث آنها به اتمام برسد مشکل مردم حل خواهد شد”.

وی افزود: “در بخش کجور اگر مجتمع آبرسانی به بهره‌برداری برسد کمک خوبی برای بخش مرکزی خواهد بود”.

فرماندار نوشهر ضمن درخواست برای در اختیار قرار دادن اعتبار به صورت تن‌خواه به این فرمانداری گفت: “باید برای حل این مشکل همه دستگاه‌های متولی در حوزه آب در رفع کم آبی ورود جدی داشته باشند”.

وی مدعی شد: “با اتمام پروژه آبفار و ساماندهی آب بید چشمه در منطقه کجور می‌توان بخشی از مشکلات کجور را در تامین منابع آب حل کرد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید