خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  یک مراسم افطار دیگر پرحاشیه شد؛ باز هم اعتراض به حصر و ممنوع‌التصویری

یک مراسم افطار دیگر پرحاشیه شد؛ باز هم اعتراض به حصر و ممنوع‌التصویری

خبرگزاری هرانا ـ تنها یک روز پس از اتفاقاتی که در مراسم افطار حسن روحانی با احزاب افتاد، بر اساس گزارش‌ها مراسم افطار آقای روحانی با جمعی از روحانیون نیز پس از اعتراض یک سخنران به حصر سران جنبش سبز به “تشنج” کشیده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رادیو فردا، شامگاه پنج‌شنبه، چهارم تیر، مراسم افطار جمعی از روحانیون و امامان جمعه به میزبانی حسن روحانی، رئیس جمهور، برگزار شد و پیش از سخنان آقای روحانی چهار نفر از روحانیون در این مراسم سخنرانی کردند.

خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، به نقل از محمدعلی آهنگران، از روحانیون حاضر در جلسه و پسر صادق آهنگران، مداح سرشناس، خبر داد که این جلسه پس از سخنرانی یکی از روحانیون به نام “آقای ادیب” برای لحظاتی به “تشنج” کشیده شده است.

بر اساس این گزارش، آقای ادیب در سخنان خود به حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی، رهبران جنبش اعتراضی سبز، وممنوع‌التصویری محمد خاتمی، رئیس جمهوری سابق ایران، بدون برگزاری دادگاه و همچنین مواردی مانند لغو کنسرت‌های مجوزدار اعتراض کرده است.

آقای آهنگراندر صفحه اینستاگرام خود نوشت: “در خلال سخنان حجت‌الاسلام ادیب تعداد قابل توجهی از علما با گفتن احسنت سخنان او را تایید کردند و از طرفی حدود هفت هشت نفر از ائمه جمعه فریاد برآوردند و با شعار مرگ بر فتنه‌گر و مرگ بر ضد ولایت فقیه جلسه برای لحظاتی به تشنج کشیده شد”.

وی اضافه کرد: “یکی از امامان جمعه… بلند شد و اعلام کرد ائمه جمعه جلسه را به نشانه اعتراض ترک کنند، اما کسی جلسه را ترک نکرد و همه جمع معترضین نشستند و جلسه آرام گرفت”.

به گفته آقای آهنگران، مهدی طباطبایی، از روحانیون سرشناس و نماینده مجلس هفتم، که سخنران بعدی مراسم بوده نیز به “شعاردهندگان تذکر داد” که “به جای غرش کردن و شعار دادن به فکر آبروی اسلام باشید و به داد اسلام برسید”.

در همین حال، به گزارش خبرگزاری فارس، حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز و از حاضران این مراسم، نیز گفت که آقای ادیب در سخنان خود حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی و همچنین ممنوع‌التصویری محمد خاتمی را «تجاوز به قانون اساسی» دانسته است.

به گفته آقای ابراهیمی، پس از این سخنان، برخی از حاضران به آقای روحانی اعتراض کرده‌اند و “عده‌ای هم می‌خواستند جلسه را ترک کنند که با وساطت ماندند”.

یک روز پیش از “تشنج” در مراسم افطار آقای روحانی با روحانیون، درخواست غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی، برای رفع حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی در مراسم افطار رئیس جمهوری ایران با احزاب باعث اعتراض برخی از چهره‌های اصولگرا شده بود.

از جمله جبهه پیروان خط امام و رهبری که از آن به عنوان جبهه‌ای برای هماهنگی اصولگرایان نام برده می‌شود، با صدور بیانیه‌ای با اشاره به سخنان آقای کرباسچی اعلام کرد: “اگر دوستان ارزشی در جلسه صرفاً به احترام رئیس‌جمهور، جلسه را ترک نکردند بیانگر بی‌تفاوتی به سخنان ساختارشکنانه آقای کرباسچی نبود”.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در این بیانیه تاکید شده است: “اگر قرار است این جلسات ادامه یابد قطعاً برگزارکنندگان این گونه جلسات، یقیناً اگر فردی خطوط قرمز نظام را مراعات نکرد حتماً باید تذکر بدهند”.

در همین حال، به گزارش خبرگزاری فارس، لاله افتخاری، نماینده تهران در مجلس، نیز روز جمعه خواستار برخورد با به گفته او اظهارات “ساختارشکنانه” در دو مراسم افطار آقای روحانی در دو روز گذشته شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید