خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  حسین رفیعی به اعتصاب غذای خود پایان داد

حسین رفیعی به اعتصاب غذای خود پایان داد

خبرگزاری هرانا ـ حسین رفیعی، عضو شورای فعالان ملی ـ مذهبی به بند ۸ زندان اوین منتقل شد و به اعتصاب غذای خود پایان داد.

خبرگزاری هرانا به نقل از تارنمای ملی ـ مذهبی، بازداشت حسین رفیعی با اجبار صورت گرفته و بازداشت کنندگان هیچ حکم قضایی به وی نشان نداده‌ بودند و تنها در زندان اوین تاکید کرده‌ بودند که این بازداشت با دستور دادستانی تهران صورت گرفته است.

حسین رفیعی که ۴ روز در قرنطینه زندان اوین به سر می‌برد، در اعتراض به این برخورد خلاف قانون دادستانی تهران اعتصاب غذا و دارو کرده بود، اما امروز پس از انتقال به بند ۸ زندان اوین به اعتصاب خود پایان داد.

انتقال حسین رفیعی به بند ۸ زندان اوین در حالی صورت می‌گیرد که حکم زندان پیشین وی که مربوط به بازداشت سال ۷۹ است، مشمول مرور زمان شده و حکم زندان اخیر وی هنوز در دادگاه تجدید نظر بررسی نشده است و به این دلیل زندانی شدن وی کاملا با موازین قانونی مغایر است و دلیل بازداشت او هنوز روشن نیست.

حسین رفیعی در ماه‌های اخیر با صدور چندین نامه سرگشاده نسبت به وجود جریان هایی در وزارت اطلاعات و قوه قضائیه که عملکردشان در راستای اهداف دشمنان ایران در منطقه و جهان است شدیداً ابراز نگرانی کرده بود.

لازم به ذکر می باشد، حسین رفیعی، عضو شورای فعالان ملی- مذهبی که اخیرا از سوی قاضی صلواتی شش سال حکم زندان و دو سال محرومیت از فعالیت های حزبی و رسانه ای دریافت کرده، در خیابان بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.

دکتر رفیعی، از همان ابتدا اعلام کرده بود به علت اینکه مشخص نیست علت بازداشتش چیست، دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

آنا رفیعی، دختر این زندانی سیاسی نیز در نامه ای به رئیس جمهور از بازداشت پدرش انتقاد کرده بود و طی نامه ایی از پدرش خواست که به اعتصاب غذای خود پایان دهد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید