خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ۶ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق؛ جزای استاد حوزه علمیه قم به جرم بازنشر نامه مصطفی تاج‌زاده

۶ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق؛ جزای استاد حوزه علمیه قم به جرم بازنشر نامه مصطفی تاج‌زاده

خبرگزاری هرانا ـ یک استاد حوزه علمیه قم به اتهام “انتشار نامه سیدمصطفی تاج‌زاده به رهبری، تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی، تشویش اذهان عمومی، نشر اکاذیب علیه مقامات و تبلیغ به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام” به تحمل شش ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سحام، حجت‌الاسلام احمد حیدری، از اساتید حوزه علمیه قم، امروز چهارشنبه بیست و هفتم خردادماه، به شعبه ۵ دادگاه ویژه روحانیت قم فراخوانده شد تا حکم این دادگاه به وی ابلاغ شود.

بر اساس حکم ابلاغی به این روحانی، وی به اتهام “انتشار نامه سراسر توهین آمیز آقای مصطفی تاجزاده نسبت به مقام معظم رهبری”، “تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی”، “تشویش اذهان عمومی”، “نشر اکاذیب علیه مقامات” و “تبلیغ به نفع گروه‌ها وسازمان‌های مخالف نظام”، به استناد مواد ۵۰۰ و ۶۹۸ قانون تعزیرات اسلامی، به تحمل شش ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است که مجازات شلاق و یک دوم حبس وی، به مدت سه سال تعلیق شده است.

در بخشی از دادنامه صادره برای این استاد حوزه علمیه قم آمده است: “در خصوص اتهامات دیگر به لحاظ عدم اظهارنظر در کیفرخواست و با عنایت به انکار شدید متهم و به لحاظ عدم وجدان قضایی و حاکمیت اصل برائت و به جهت بند الف ماده ۱۷۷ ق.آ.د.ک.”قانون آئین دادرسی کیفری” برائت صادر گردید”.

گفتنی‌است، حکم صادره به این روحانی ابلاغ شده و ظرف بیست روز قابل تجدیدنظرخواهی است.

لازم به ذکر می باشد، سیدمصطفی تاج‌زاده در سال ۸۸ به اتهام اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ۶ سال حبس محکوم شد که به گفته وکیل وی با توجه به قانون مجازات مصوب سال ۱۳۹۲ یکسال از میزان محکومیت تاج‌زاده بایستی کاسته شود و به زودی دوران محکومیت وی به پایان برسد.

 

 

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید