خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  تداوم اعتصاب غذای زندانیان ارومیه و بی‌اعتنایی مسئولان

تداوم اعتصاب غذای زندانیان ارومیه و بی‌اعتنایی مسئولان

خبرگزاری هرانا – علی‌رغم گذشت ۱۶ روز از اعتصاب غذای ۲۸ زندانی سیاسی زندان مرکزی ارومیه(دریا) و وخامت حال برخی از اعتصاب کنندگان، مسئولان هم‌چنان نسبت به خواسته‌های ایشان بی‌اعتنا هستند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ۲۹ تن از زندانیان سیاسی محبوس در بند ۱۲ زندان مرکزی ارومیه، از روز پنج‌شنبه ۲۹ آبان ماه در اعتراض به عدم تفکیک جرائم و برخی دیگر از مشکلات صنفی خود دست به اعتصاب غذای نامحدود زده‌اند و در نهمین روز این اعتصاب «منصور آروند» زندانی محکوم به مرگ به طور ناگهانی به زندان مهاباد تبعید شد.

 ۱۶ روز از آغاز اعتصاب غذای نامحدود زندانیان سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه در حالی سپری می‌شود که علاوه بر بی‌اعتنایی مسئولان نسبت به خواسته‌های ایشان، تهدیدهایی منجمله آوردن ۱۰۰ زندانی عادی دیگر به بند ۱۲، انتقال زندانیان سیاسی به بند جرائم مربوط به مواد مخدر و یا تبعید ایشان به شهرهای دوردست، در صورت تداوم اعتصاب غذا نیز صورت گرفته است.
هم‌چنین مسئولان به زندانیان اعدامی اعتصابی گوشزد کرده‌اند که اگر اعتصابشان را نشکنند، پروسه‌ی اجرای حکم ایشان تسریع خواهد شد.

طی روزهای اخیر، ۲۰ زندانی عادی که پیش‌تر به بند ۱۲ زندان مرکزی ارومیه منتقل شده بودند، در پی اعتصاب غذای زندانیان سیاسی، درخواست کتبی در خصوص انتقالشان به بندهای مربوط به جرائم خودشان(قتل و مواد مخدر) داشته‌اند که مسئولان زندان با این خواسته نیز موافقت نکردند.

شایان ذکر است که علی افشاری، جعفر افشاری، ولی افشاری، حبیب افشاری، کیهان درویشی، شیرکو حسن‌پور، محمد عبداللهی، خزر رسولی‌راد، سامان نسیم، امیر ملادوست، سیروان نژاوی، جعفر میرزایی، ابراهیم رضاپور، محمد عبدالبخت، عبدالله اصغری، عرفات اصغری، عبدالرحمان سلیمان، سیدسامی حسینی، عبدالله حمودی، احمد تموئی، عثمان مصطفی‌پور، بهروز آلخانی، مصطفی الرحمان، یوسف کاکه‌ممی، سیدجمال محمدی، علیرضا رسولی، شورش افشاری، مصطفی داوودی، اسامی ۲۸ زندانی اعتصابی محبوس در زندان مرکزی ارومیه است.

در طی این مدت، شماری از زندانیان سیاسی محبوس در سایر زندان‌های کشور نیز با پیوستن به اعتصاب کنندگان ارومیه و یا انتشار بیانیه، حمایت خود را از ایشان اعلام کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید