خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  مخالفت دوباره با مرخصی ساجده عرب‌سرخی

مخالفت دوباره با مرخصی ساجده عرب‌سرخی

خبرگزاری هرانا – مقام‌های امنیتی بار دیگر با مرخصی ساجده عرب سرخی از زندان مخالفت کردند.

به گزارش هرانا به نقل از کلمه، این مادر زندانی که فرزند خردسالش در پنج ماه گذشته از همراهی مادر محروم بوده است، بار دیگر با مخالفت نهادهای امنیتی و مقامات بالا‌تر! با مرخصی خود رو به رو شده و این در حالی است که گفته می‌شود مسئولان دادستانی با مرخصی وی موافقت کرده بودند.

این روزنامه نگار زندانی نزدیک به پنج ماه است که برای اجرای حکم غیابی خود در بند زنان زندن اوین و به دور از فرزند خردسالش به سر می‌برد. او همزمان با بازگشتش به ایران، به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس محکوم شد، آن هم در حالی که ابلاغیه دادگاه به دست او نرسیده بود و از تشکیل دادگاه خبر نداشت.

ساجده عرب سرخی پس از بازگشت به ایران، با پرونده دومی نیز مواجه شد که از سوی سپاه تشکیل شده بود و هم اکنون در مرحله رسیدگی در دادگاه است.

وی درحالی در پرونده اول به تبلیغ علیه نظام محکوم شده که مصداق این اتهام برای او، نگارش چند دل‌نوشته برای پدرش در دوران بازداشت او در سال ۸۸ عنوان شده بود. آن حکم به صورت غیابی صادر شد و دادگاه حتی پس از درخواست واخواهی وی نیز امکان تجدید محاکمه و دفاع عادلانه را از او سلب کرد.

پیش از این در شهریور ماه؛ دادستانی با مرخصی این مادر دربند، برای حضور در کنار فرزندش در روز اول مهر و بازگشایی مدارس موافقت کرده بود، اما گفته شد که نهاد دیگری با مرخصی او مخالفت کرده و این بار نیز گفته می‌شود با وجود موافقت دادستان تهران، بازهم نهادهای امنیتی با مرخصی عرب سرخی مخالفت کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید