خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۳, 25th of July 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۶/۰۴ ساعت ۳:۴۵:۰۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت یک روحانی در شهر اصفهان

بازداشت یک روحانی در شهر اصفهان

خبرگزاری هرانا – شیخ مجتبی رئوفی از روحانیون نزدیک به بیت آیت الله سید صادق شیرازی، مرجع تقلید منتقد حکومت ایران در بازداشت وزارت اطلاعات به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پس از ناپدید شدن شیخ مجتبی رئوفی، از تولیدکنندگان فیلمهای کوتاه فرهنگی-مذهبی و از کارگزاران نزدیک به بیت آیت الله سید صادق شیرازی مرجع تقلید منتقد حکومت ایران در تاریخ پانزدهم مردادماه سال جاری در شهر اصفان، سرانجام وی روز دوم شهریور ماه با خانواده خود از بیمارستانی در خیابان شمس آبادی اصفهان تماس گرفته و عنوان نموده که در بازداشت وزارت اطلاعات به سر می‌برد و اکنون به دلیل سکته قلبی که ناشی از فشار‌ها و بدرفتاریهای مدت بازداشت است در این بیمارستان بستری است. در پی این تماس نیروهای امنیتی در پاسخ به خانواده آقای رئوفی تنها به پدر نامبرده اجازه ملاقات کوتاهی با این زندانی بیمار را داده‌اند.

لازم به یادآوری است، طی هفته‌های گذشته نیروهای امنیتی حکومت ایران طی یورشی گسترده اقدام به پلمپ و مصادره اموال دفا‌تر شبکه‌های مستقل شیعه ونزدیک به بیت آیت الله شیرازی نمودند. از جمله بازداشت شدگان آقایان مسعود بهنام و حامد تقی پور بوده‌اند، همچنین در‌‌ همان روز‌ها بعضی دیگر از چهره‌های نزدیک به این مرجع منتقد حکومت ایران از جمله شیخ مجتبی رئوفی به طرز مشکوکی ناپدید شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید