خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, فرهنگی  >  حسین جنتی، شاعر غزل سرا با تودیع قرار آزاد شد

حسین جنتی، شاعر غزل سرا با تودیع قرار آزاد شد

خبرگزاری هرانا – حسین جنتی، شاعر غزل سرا که ۱۲ خردادماه در پی احضار به اطلاعات سپاه اصفهان بازداشت شده بود، در ساعات پایانی روز پنج شنبه با تودیع قرار کفالت بصورت موقت آزاد شد.. گفته می شود که اطلاعات سپاه اصفهان از او به خاطر شعر خوانی شکایت کرده و حکم بازداشت وی توسط بازپرس دادسرای این شهر به اتهام “تبلیغ علیه نظام” صادر شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،در ساعات پایانی روز گذشته، مورخ ۱۶ خردادماه حسین جنتی با حکم قاضی کشیک و تودیع قرار کفالت از محل زندان اصفهان بصورت موقت تا پایان دادرسی آزاد شد.

لازم به یادآوری است روز یکشنبه ۱۲ خردادماه ۱۳۹۸، این شاعر غزل٬سرا در پی احضار به اطلاعات سپاه اصفهان بازداشت و پس از پایان مرحله تحقیقات به زندان اصفهان منتقل شده بود.

یک منبع مطلع در خصوص بازداشت این شاعر به گزارشگر هرانا گفته بود: آقای جنتی روز شنبه به اطلاعات سپاه اصفهان احضار شد، وی روز بعد به آنجا مراجعه کرده و در آنجا بازداشت شد.

به گفته این منبع مطلع، اطلاعات سپاه اصفهان از آقای جنتی به دلیل شعرخوانی در یک برنامه دانشگاهی شکایت کرده و بازپرس شعبه ۱۳ دادسرای اصفهان از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” حکم بازداشت وی را صادر کرده است.

لازم به ذکر است که حسین جنتی، شاعر غزل‌سرای معاصر است که از وی کتابهایی به چاپ رسیده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید