خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت حامد تقی‌پور، مسول زندانی مؤسسه رسانه‌ای تصویر افق

گزارشی از آخرین وضعیت حامد تقی‌پور، مسول زندانی مؤسسه رسانه‌ای تصویر افق

خبرگزاری هرانا – حامد تقی‌پور، از مسولان موسسه رسانه‌ای تصویر افق که در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ توسط نیروهای وزارت اطلاعات در شهر مشهد بازداشت شده است تحت فشار این وزارتخانه برای اعترافات تلویزیونی به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر درایران، حامد تقی‌پور، از مالکین موسسه رسانه‌ای تصویر افق و از نزدیکان به بیت آیت الله سید صادق شیرازی از مراجع منتقد حکومت ایران که طی عملیات هماهنگ وزارت اطلاعات و یورش به دفا‌تر شبکه‌های ماهواره‌ای مستقل شیعه تحت عنوان «برخورد با شبکه‌های ماهواره‌ای تفرقه افکن» در شهر مشهد در تاریخ ۱۲ مردادماه سال جاری بازداشت شده است، کماکان در بازداشت وزارت اطلاعات به سر می‌برد. گفته می‌شود آقای تقی‌پور برای پذیرفتن انجام اعترافات تلویزیونی به شدت تحت فشار است.

پیگیری‌های خانواده حامد تقی‌پور برای کسب اطلاع از آخرین وضعیت وی تاکنون بی‌نتیجه مانده است وتلاش‌ها برای ارتباط با مسئولان ذیربط برای پاسخگویی درباره علل بازداشت واتهامات وی نیز نتیجه‌ای در بر نداشته است.

بنا به اظهارات نزدیکان آقای تقی‌پور، وی در گذشته نیز دوبار به اتهام ارتباط با بیت سید صادق شیرازی بازداشت شده ودر تمامی دفعات، مأموران وزارت اطلاعات خواستار قرار گرفتن وی در برابر دوربینهای تلویزیونی و پذیرش عناوین اتهامی نسبت داده شده به وی وبیت آقای شیرازی شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید