خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۳, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۷/۰۶ ساعت ۲۲:۱۷:۵۲

    خانه  > زندانیان  >  انتقال امید بهروزی به بهداری زندان در بیست و هفتمین روز اعتصاب غذا

انتقال امید بهروزی به بهداری زندان در بیست و هفتمین روز اعتصاب غذا

خبرگزاری هرانا – امید بهروزی وکیل محبوس دراویش گنابادی در زندان اوین به دلیل افت شدید فشار خون و تشنج ابتدا به بهداری بند ۷ و سپس به بهداری مرکزی اوین منتقل شده است.

به گزارش هرانا به نقل از مجذوبان نور، هم بندی‌های این درویش گنابادی گفته‌اند ابتدا آقای بهروزی را به بهداری بند منتقل کردند و قرص زیر زبانی به او تجویز کردند اما درمان جوابگو نبود زیرا عرق سرد یکباره بدن او را گرفت و باعث شد به بهداری مرکزی زندان منتقلش کنند.

به گفته ایشان، درد شدیدی در قفسه سینه وی عارض شده و در بهداری مرکزی اوین هم به او بار دیگر قرص زیرزبانی تجویز کرده‌اند.

رضا انتصاری دیگر درویش محبوس در بند ۸ نیز در این روز دچار معده و رود درد بسیار شدید شده است. این خبرنگار اخراجی شبکه خبر صدا و سیما پیش‌تر به عارضه تپش قلب مبتلا شده بود.

بر اساس این گزارش، آقایان اسلامی و دانشجو که به ترتیب در بندهای ۷ و ۸ اوین محبوس هستند، در دو روز گذشته به دلیل ضعف شدید جسمی، به بیهوشی مقطعی دچار شده و هر بار به بهداری اعزام شده‌اند.

خدابخشی، قاضی ناظر زندان اوین، پیش‌تر با اظهار بی‌خبری از وضعیت دراویش زندانی به خانواده‌های ایشان اعلام کرده بود که اعتصاب غذای نه درویش محبوس در زندان‌های اوین و شیراز به دادستانی مربوط نیست.

این دراویش خواسته اعتصاب غذای نامحدود خود را احقاق حقوق قانونی پیروان طریقت و عرفان عنوان کرده‌اند.

دراویش زندانی گفته‌اند تا زمان مرگ به اعتصابشان ادامه می‌دهند، مگر اینکه از سوی مسوولان تلاشی برای محترم شمردن حقوق مصرح قانونی دراویش گنابادی صورت گیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید