خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  تعلیق نیمی از محکومیت هفت درویش زندانی

تعلیق نیمی از محکومیت هفت درویش زندانی

خبرگزاری هرانا – یکی از وکلای هفت درویش گنابادی محبوس در زندان اوین از تعلیق حدود نیمی از محکومیت حبس چند تن از دراویش زندانی خبر داد، خبری که به معنای آزادی تعدادی از آنها در آینده نزدیک است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مجذوبان نور، یکی از وکلای هفت فعال حقوق دراویش محبوس در بندهای ۴، ۷ و ۸ زندان اوین از تبدیل تقریبا نیمی از مدت زمان حبس این افراد از حبس تعزیری به تعلیقی خبر داده است.

این وکیل دادگستری گفت:بر اساس حکم صادره از سوی شعبه ۵۴ دادگاه انقلاب تهران که اخیرا طی دادنامه‌ای به شماره ۲۸۲/۹۳/۸/۱۴ به اجرای احکام زندان اوین ابلاغ شده؛ محکومیت آقای حمیدرضا مرادی از ۱۰ سال و نیم حبس تعزیری به ۴ سال و نیم حبس تعزیری و ۴ سال و نیم حبس تعلیقی، آقای رضا انتصاری از ۸ سال و نیم حبس تعزیری به ۴ سال حبس تعزیری و سه سال و نیم حبس تعلیقی و همچنین ۷ سال و نیم حبس تعزیری آقایان مصطفی دانشجو، امیراسلامی، افشین کرم‌پور، فرشید یداللهی و امید بهروزی به ۳ سال و نیم حبس تعزیری و ۲ سال و نیم حبس تعلیقی تغییر یافته است.

همچنین به گفته وکیل هفت درویش زندانی، محرومیت ۵ ساله این افراد از عضویت در احزاب و گروه‌ها و فرق نیز به ۲ سال تقلیل یافته است. یادآور می شود که احکام پیشین در شعبه ۱۵دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی صادر شده بود.

این هفت درویش اینک سه سال و نیم از حبس تعزیری خود را گذرانده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید