خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳, 21st of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۹/۲۹ ساعت ۱۹:۴۲:۵۷

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  ترویج خشونت و آلودگی محیط زیست بواسطه کشتار سگ‌ها در ملکان

ترویج خشونت و آلودگی محیط زیست بواسطه کشتار سگ‌ها در ملکان

خبرگزاری هرانا- شهرداری ملکان در یک اقدام فراقانونی اعلام کرده است که از ۲۲ آذرماه به کشتار سگهای ولگرد به وسیله سلاح گرم در معابر عمومی و خیابان‌ها اقدام نموده است. این موضوع علاوه بر ترویج خشونت و مخاطرات استفاده از سلاح گرم در اماکن عمومی به گفته کار‌شناسان باعث مخاطرات بهداشتی و سلامتی برای شهروندان خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شهرداری ملکان در یک اقدام فراقانونی از طریق نصب بنر در معابر عمومی به شهروندان این شهر اطلاع داده است که از تاریخ ۲۲ آذرماه به مدت ۱۰ شب نسبت به اتلاف (کشتار) سگهای ولگرد با استفاده از سلاح گرم در خیابان‌ها و معابر عمومی اقدام خواهد کرد.

شهرداری این شهر دلیل این موضوع را تامین سلامت محیط زیست شهروندان اعلام کرده است با اینحال به باور مدافعان حقوق بشر کشتار به این شکل در سطح شهر و مقایل دیدگان کودکان نوعی ترویج خشونت است و علاوه بر این برخی از سگ‎‌ها با وجود اصابت گلوله در دم نمی‌‎میرند و فرار می‌‎‎کنند و در ‌‌نهایت زیر پل‎‌ها، گوشه کوچه‎‌ها و خیابان‎‌ها جان می‌‎دهند و شهرداری نیز اجساد آن‌ها را پیدا نمی‌‎کند که وقوع چنین رخدادهایی نیز برای سلامت و بهداشت عمومی مخاطره‌‏آمیز است.

لازم به یادآوری است سازمان امور شهرداری‏‎های وزارت کشور در سال ۸۷ مصوبه‎ای را به تصویب رساند که بر اساس آن به تمامی شهرداری‎های کشور ابلاغ و دستور داده شد که از کشتار سگ‎های ولگرد در سطح شهر امتناع کنند. بر اساس این مصوبه کشتار با گلوله ممنوع است و شهرداری موظف است با ایجاد مراکز ساماندهی حیوانات ولگرد آن‌ها را از سطح شهر جمع‎آوری کرده و در این مکان با معاینه این حیوانات از آلوده بودن و بیماری مطمئن شود و سپس با تزریق داروی بیهوشی این حیوانات را اتلاف کند و در صورت سالم بودن به افراد واجد شرایط و متقاضی واگذار کند.

IMG-B6

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید