خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳, 14th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۶/۲۷ ساعت ۱۹:۳۰:۵۴

    خانه  > کودکان  >  بیست درصد مدارس مازندران تخریبی است

بیست درصد مدارس مازندران تخریبی است

خبرگزاری هرانا – مدیرکل آموزش وپرورش مازندران گفت: بیش از ۳۰ درصد مدارس استان به لحاظ فضای عمومی، تجهیزاتی، سیستم حرارتی و آسیب‌های تردد ناایمن و ۲۰ درصد تخریبی هستند.

به گزارش هرانا به نقل از مهر، قاسمی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش یک نهاد گسترده‌ای است که در همه زوایای جامعه حضور دارد گفت: درحال حاضر یک سری چالشهای بیرونی و درونی براین نهاد سایه افکنده است که در چالشهای درونی می‌توان از نیروی انسانی بعنوان مهم‌ترین چالش نام برد.

وی افزود: درمازندران بیش از ۶۰ هزارساعت درس، نیروی مازاد وجود دارد و این در حالی است که در حوزه ابتدایی ما به شدت با کمبود نیرو مواجه هستیم.

این مسئول، منابع مالی را چالش دیگری دانست که در کل آموزش و پرورش کشور مشهوداست و اذعان داشت: از سال ۱۳۸۸ و قبل از آن بدهی سنگینی به آموزش و پرورش مازندران به ارث رسیده که مانع از پرداخت حق و حقوق همکاران فرهنگی شده است.

قاسمی با بیان اینکه درفضای مدارس ما بهسازی لازم صورت نگرفته و نشاط و شادابی لازم را ندارند وتجهیزات و امکانات مدارس ما فرسوده‌اند، بیان کرد: امسال حدود ۵۰۰ مدرسه توسط اداره کل نوسازی با کمک بسیج سازندگی از اعتبارات دولتی و مشارکت اولیا بهسازی شد که حدود ۲میلیارد تومان آن از سوی آموزش وپرورش هزینه شد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران اظهار داشت: آموزش و پرورش مازندران در سال تحصیلی جدید با چهار هزار و ۲۰ مدرسه در غالب سه هزار و ۸۷۷ فضای آموزشی و ۲۱ هزار و ۷۰۰کلاس درس و ۴۹۰ هزار دانش آموز و بیش از ۴۲ هزار پرسنل فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

علی قاسمی با اشاره به وجود ۵۷۰ مدرسه غیر دولتی با ۶۷ هزار دانش آموز در استان گفت: در مازندران ۱۴۹ مدرسه دوشیفت فعالیت می‌کند از این تعداد از نرخ قابل قبولی برخورداراست.

وی افزود: در قائمشهر ۲۹۶ مدرسه در غالب هزار و ۹۸۲ کلاس درس و ۴۷ هزار دانش آموز و ۲۶ مدرسه دوشیفت وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در خصوص کیفی سازی آموزش و پرورش به سیاستهای راهبردی وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و اظهار داشت: سازماندهی تهیه نیروی انسانی اصلیترین سیاست وزیر آموزش و پرورش است.

وی ارتقاء بهبود مدیریت آموزشگاه‌ها، عملیاتی کردن بودجه واحدهای آموزشی وتوسعه مشارکت عمومی در همه زمینه‌ها و تمرکز زدایی در آموزش و پرورش را از سیاست‌های دیگر این وزارتخانه معرفی کرد و گفت: پیشنهاد می‌کنم در اداره مدارس مدیران ادارات شهرستان مشارکت داشته و به چگونگی مدیریت مدارس کمک کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید