خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  ۱۴۰۰ کارگر معادن البرز شرقی ۲ ماه حقوق نگرفته‌اند

۱۴۰۰ کارگر معادن البرز شرقی ۲ ماه حقوق نگرفته‌اند

خبرگزاری هرانا – عضو شورای اسلامی کارگران معادن زغال سنگ البرز شرقی در استان سمنان از تعویق بیش از ۲ ماه حقوق ۱۴۰۰ کارگر شاغل در این واحد، به دلیل آنچه از سوی کارفرما کمبود منابع مالی عنوان می‌شود خبر داد.

به گزارش هرانا، ‌ «رحمان عجم» نماینده کارگران معادن زغال‌سنگ البرز شرقی با اعلام این خبر به ایلنا گفت: علاوه بر تعویق ۲ ماه حقوق که مربوط به ماه‌های مرداد وشهریور می‌شود، مابه التفاوت حقوق سالهای ۹۰ تا ۹۱ نیز به کارگران پرداخت نشده است.

این فعال کارگری در معادن زغال سنگ البرز شرقی با بیان اینکه هر ماه حقوق کارگران این واحد با تاخیر پرداخت می‌شود پیرامون وضعیت واگذاری معدن البرز شرقی به بخش خصوصی گفت: بعد از واگذاری معادن البرز شرقی به ذوب آهن اصفهان؛ هنوز هیچ پولی بین سازمان خصوصی سازی و ذوب‌آهن رد و بدل نشده و شائبه واگذاری مجدد این واحد به دولت قوت گرفته است.

عجم در ادامه سخنان خود با بیان اینکه کارگران معادن زغال سنگ طرزه در شهرستان شاهرود مخالف خصوصی سازی این واحد معدنی و واگذاری ان به شرکت ذوب آهن اصفهان هستند افزود: از مسئولان کشوری و استانی می‌خواهیم مانع خصوصی سازی این معدن و فروش ۴۲ هکتار از املاک آن در مرکز شهر شاهرود به شهرداری شوند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید