خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دو روز پس از حادثه ریزش معدن در دامغان؛ دو کارگر کماکان محبوس هستند

دو روز پس از حادثه ریزش معدن در دامغان؛ دو کارگر کماکان محبوس هستند

خبرگزاری هرانا – با گذشته ۲ روز از حادثه ریزش سقف تونل در یکی از معادن زغال سنگ البرز شرقی دامغان و محبوس شدن ۲ کارگر این معدن، تلاش ها برای نجات این کارگران تاکنون به نتیجه نرسیده است. دادستان عمومی و انقلاب دامغان نیز از تشکیل پرونده قضایی در خصوص این حادثه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، ساعت ۱۲ظهر روز شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، بر اثر ریزش تونل ۴۲ معدن زغال سنگ طزره در معدن زغال سنگ البرز شرقی دامغان ۲ کارگر در عمق ۳۵ متری زمین محبوس شدند.

بر اساس این گزارش، هویت این کارگران میلاد روشنائی و سید اصغر افضلی عنوان شده است که تلاش ها برای نجات این کارگران تا کنون به نتیجه نرسیده است.

دادستان عمومی و انقلاب دامغان در این خصوص گفت: پرونده قضایی در رابطه با حادثه معدن طزره دامغان تشکیل شد و تحقیقات قضایی در حال انجام است.

محمدتقی گلی تصریح کرد: بازرسان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کارشناسان مربوطه پس از رسیدن به نتیجه، قصور، عدم رعایت نکات ایمنی و یا طبیعی بودن حادثه را بررسی و اعلام می‌کنند و در راستای تکمیل پرونده اقدام‌های لازم انجام می‌شود.

مجموعه معادن زغال سنگ البرز شرقی در منطقه طزره دامغان در مناطق سردسیر و کوهستانی جنوب رشته کوه‌های البرز و در فاصله ۵۰ کیلومتری شهرستان دامغان واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید