خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۳, 9th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۶/۲۸ ساعت ۱۳:۵۹:۰۳

    خانه  > کارگران  >  کارگاه ها و کارخانجات صنعتی همچنان تعطیل می شوند

کارگاه ها و کارخانجات صنعتی همچنان تعطیل می شوند

خبرگزاری هرانا – نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: کارگاه‌ها و کارخانجات صنعتی فارس همچنان تعطیل می‌شوند.

به گزارش هرانا به نقل از مهر، حسین ذوالانوار افزود: رفع مشکلات کارگاه‌ها و بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی در فارس هنوز به روشنی محقق نشده، ورشکستگی پنهان همچنان مشهود است.

وی افزود: باعث تاسف است که عملا وضعیت کارفرمایان واحدهای تولیدی و کارگران طی یک سال گذشته بهبود پیدا نکرده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: نمایندگان از دولت انتظار دارند برای بهبود شرایط کار، کسب و کار بنگاه‌های تولیدی راهکار‌ها و اولویتهای روشنی را ارائه کند و متقابلا خودش هم بند از پای تولید کنندگان باز کند.

ذوالانوار با بیان اینکه سیاست دولت یازدهم تاکنون در جهت حمایت از کارفرمایان و کارگران محقق نشده، تاکید کرد: تاکنون حمایت جدی از سوی دولت برای حمایت از کارگران انجام نشده از این رو وضعیت بسیاری از واحدهای تولیدی حاد‌تر شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه حداقل یک چهارم آمار بیکاری استان ناشی از تعطیلی کارخانه‌های فارس است، گفت: اگر این واحد‌ها با همت جدی و عملیاتی دولت و همراهی بخش بانکی احیا می‌شدند بخشی از مشکلات بیکاری در استان و کشور حل می‌شد.

وی تنها راه کنترل بیکاری را صیانت و حفاظت از تولید کنندگان و مشاغل موجود و سپس ایجاد شغل از طریق جذب سرمایه گذاری‌های مولد جدید دانست و تاکید کرد: تازمانی که بسترهای لازم برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در عمل و نه به زبان در استان فراهم نشود روند بیکاری کاهش نخواهد یافت.

ذوالانوار با بیان اینکه بانک‌ها اعلام می‌کنند برای تامین بخش مالی بخش تولید دچار کمبود نقدینگی هستند عنوان کرد: بهتر است دولت برای حمایت از تولید، منابع مشخصی را در اختیار بانک‌ها بگذارد و متقابلا بانک‌ها نیز به ‌جای مشارکت در مسابقه مخرب افزایش سود تسهیلات، ساز و کار مماشات با تولیدکننده را دنبال کنند.

نماینده مردم شیراز ادامه داد: قرار بود قسمتی از منابع حاصل از فروش نفت در صندوق توسعه ملی صرف حمایت از تولید شود اما عملا این اتفاق نیفتاد همچنانکه در دولت قبل نیز سهمی از منابع حاصل از هدفمندسازی یارانه‌ها به بخش تولید نرسید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید