خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۵ مهر ۱۳۹۳, 23rd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۷/۰۵ ساعت ۱۲:۱۵:۳۰

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  وضعیت هوای مشهد همچنان در حالت هشدار قرار دارد

وضعیت هوای مشهد همچنان در حالت هشدار قرار دارد

خبرگزاری هرانا – مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: به رغم کاهش آلاینده‌ها در مقایسه با روزهای گذشته، وضعیت هوای مشهد همچنان در حالت هشدار قرار دارد.

به گزارش هرانا، «حمید صالحی» روز شنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای هفتمین روز متوالی امروز نیز شاخص کلی کیفیت هوای مشهد وضعیت هشدار را نشان می‌دهد.

وی گفت: گزارشهای ایستگاههای سنجش آلودگی هوا در سطح شهر مشهد میانگین شاخص کلی کیفیت هوای امروز را ۱۱۳ پی. اس. آی نشان می‌دهد که در مقایسه با روز پنجشنبه گذشته ۲۴ پی. اس. آی کاهش دارد.

مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست خراسان رضوی افزود: بر این اساس هم اینک غلظت ذرات معلق کمتر از ۲. ۵ میکرون در هوای مشهد بیشتر از حد مجاز است.

وی با اشاره به عوارض بهداشتی این وضعیت گفت: با وضعیت فعلی هوا احتمال افزایش بروز علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماریهای قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان وجود دارد بنابراین بیماران قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان فعالیتهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

صالحی افزود: در صورت ادامه روند کاهش تخلیه آلاینده‌ها به هوای شهر، پیش بینی می‌کنیم فردا وضعیت هوای مشهدر در شرایط سالم قرار گیرد.

وی گفت: هم اینک وضعیت کیفیت هوای شهر مشهد در محدوده چهار ایستگاه «ساختمان، تقی آباد، رسالت و ماشین ابزار» در شرایط بحرانی و در ایستگاه خیام در شرایط اضطراری است.

روزانه بیش از ۸۰۰ هزار دستگاه خودرو در کلانشهر سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفری مشهد رفت و آمد می‌کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید