خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳, 16th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۷/۲۰ ساعت ۲۰:۲۹:۵۴

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دستور قضایی برای لغو حکم فیلترینگ وزارت ارشاد برای سایت‌ها

دستور قضایی برای لغو حکم فیلترینگ وزارت ارشاد برای سایت‌ها

خبرگزاری هرانا – معاون قضایی دیوان عدالت اداری گفت: سایتهایی را که وزارت ارشاد دستور فیلتر کردن آن‌ها را داده، رفع فیلتر می‌شوند و وزارت ارشاد دیگر به هیچ عنوان حق ندارد که سایتی را فیل‌تر کند تا به صورت ماهوی به این موضوع رسیدگی شود.

به گزارش هرانا به نقل از مشرق، حجت الاسلام موسی قربانی معاون قضایی دیوان عدالت اداری در خصوص نظر دیوان عدالت درباره فیلتر سایت‌ها توسط وزارت ارشاد، اظهار داشت: بر اساس دادخواستی که از سوی دستگاه‌های مرتبط با دادستان کل ارائه شد و دیوان به آن رسیدگی کرد در این خصوص یک دستور موقت صادر شده است.

وی گفت: این بدان معنا است سایت‌هایی را که وزارت ارشاد دستور فیلتر کردن آن‌ها را داده، رفع فیل‌تر می‌شوند و وزارت ارشاد دیگر به هیچ عنوان حق ندارد که سایتی را فیلتر کند تا به صورت ماهوی به این موضوع رسیدگی شود.

معاون قضایی دیوان عدالت اداری تاکید کرد: وزارت ارشاد باید استدلال قانونی خود را ارائه کند و بگوید که به چه دلیل اقدام به فیلتر کردن سایت‌ها کرده است؛ همچنین دوستان ما در وزارت ارشاد باید دفاعیه خود را به دیوان ارائه کنند تا به آن رسیدگی شود و بر اساس آن تصمیم گیری کنیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید