خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, فرهنگی  >  مهدی یراحی خواننده پاپ ممنوع الکار شد

مهدی یراحی خواننده پاپ ممنوع الکار شد

خبرگزاری هرانا – مهدی‌ یراحی، خواننده پاپ ایرانی در پی حضور با لباس کارگران فولاد اهواز روی صحنه کنسرت و حمایت از کارگران بازداشتی در این شهر و انتشار موزیک ویدئوی ‎”پاره سنگ” ممنوع الکار شد. همچنین فعالیت های موسسه “جام سبز” نیز به عنوان درخواست دهنده این موزیک ویدئو با دستور دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد به حالت تعلیق درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه اعتماد، امروز پنجشنبه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۷، مهدی ریاحی ممنوع‌الکار  و موسسه “جام سبز” به عنوان درخواست‌دهنده‌ی موزیک ویدئوی “پاره سنگ” از وزارت فرهنگ و ارشاد، از کار تعلیق شد.

روز گذشته نیز باشگاه خبرنگاران جوان خبر داده، مجید فروغی مدیر روابط عمومی معاونت هنری در خصوص موزیک ویدئوی “پاره‌سنگ” مدعی شد که کلیپ و شعر این موزیک ویدئو با آنچه به وزارت ارشاد برای کسب مجوز داده شده مغایر است، “بنابراین کلیپ پاره سنگ آن چیزی نیست که دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آن مجوز داده و غیرمجاز است”.

فروغی همچنین از تعلیق موسسه “جام سبز” خبر داد و گفت: دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد با آن موسسه‌ای که این کلیپ را منتشر کرده برخورد خواهد کرد و آن‌ها را به دفتر موسیقی احضار می‌کنیم تا توضیحات لازم را به ما بدهند و بعد از آن برای ادامه فعالیت آن‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد.

گفتنی است که موزیک ویدئوی “پاره سنگ” کاری است از مهدی یراحی که در آن نسبت به نتایج جنگ ۸ ساله ایران و عراق از جمله فقر و ویرانی در استان خوزستان اعتراض کرده است.

این قطعه‌ اجتماعی یکی از سه‌گانه‌های اجتماعی این خواننده به شمار می‌آید و پیش از این نیز با این موضوع آهنگ «سرسام» را منتشر کرد.

مهدی یراحی در روز ۶ دی‌ماه در کنسرت خود در تالار آفتاب اهواز، همراه با تمامی اعضای گروه در حمایت از کارگران بازداشتی فولاد با لباس کارگران این شرکت روی صحنه حاضر شده و به اجرا پرداخته بود.

وی همچنین در روز ۷ دی‌ماه از لغو کنسرت خود در بروجن خبر داده بود که قرار بود در روز ۱۰ دی در شهرستان بروجن روی صحنه برود.

مهدی ریاحی در روز ۵ مهرماه سال جاری کنسرتی برای کودکان کار در مناطق محروم تهران برگزار کرده بود.

کارهای هنری در ایران پیش از انتشار توسط وزارت فرهنگ و ارشاد بارها مورد بررسی قرار گرفته و بخش‌هایی زیادی از آنها به بهانه مغایرت با مسائل فرهنگی، سیاسی، مذهبی و سیاست‌های جمهوری اسلامی سانسور یا به گفته‌ی وزارت ارشاد ممیزی می‌شوند. این سانسور در خصوص آثار سینمایی، تئاتر، ادبیات و موسیقی با سخت‌گیری بیشتری همراه است و بسیاری از این آثار موفق به دریافت مجوز نمی‌شوند. ممیزی به معنای سانسور از طریق ایراد خطا و دستور تغییر توسط نهادهای مربوطه در ایران صورت می‌گیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید