خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  ادامه اعتصاب غذای دراویش گنابادی

ادامه اعتصاب غذای دراویش گنابادی

خبرگزاری هرانا – دراویش گنابادی محبوس در زندان‌های اوین تهران و نظام شیراز که از روز ۹ شهریور در اعتصاب غذا به سر می‌برند متن کوتاهی به عنوان «وصیت‌نامه» منتشر کردند.

به گزارش هرانا به نقل از وبسایت مجذوبان نور، پایگاه خبری دراویش گنابادی، ۹ درویش زندانی در وصیت‌نامه خود که روز ۱۷ شهریور منتشر شده است، نوشته‌اند که امیدوارند آزادمردان جهان و دیگر دراویش طریقت گنابادی خون‌خواهی آنان را تا محاکمه کامل ماموران و آمران «شکنجه‌ها» ادامه دهند.

در بخشی از این وصیت‌نامه آمده است: «دشمنان دین و قانون در لباس دین و قانون به دشمنی با جان انسان مشغول شده‌اند و ما را زجرکش می‌کنند. ما از این اعتصاب غذا نمی‌میریم بلکه کشته می‌شویم و از آنجا که به اسلام واقعی که همانا دم جان‌بخش مسیحایی است اعتقاد داریم، به شهادت تاریخ تا ابد زنده‌ایم.»

دراویش گنابادی زندانی که اینک در اعتصاب غذا به سر می‌برند پیش‌تر در بیانیه‌ای اعلام کرده بودند تا آزادی کامل جامعه درویشان از زندان امنیتی و پاسخ‌گویی صریح مسئولان جمهوری اسلامی به سال‌ها نقض حقوق دراویش به اعتصاب خود ادامه می‌دهند.

در آن بیانیه تاکید شده بود که آن‌ها این‌بار برای مرگ آماده‌اند و وصیت نامه‌خود را هم نوشته‌اند.

حمیدرضا مرادی‌سروستانی، افشین کرم‌پور، فرشید یداللهی، رضا انتصاری، امیراسلامی، امید بهروزی، مصطفا دانشجو، مصطفا عبدی و کسری نوری، امضاکنندگان این وصیت‌نامه هستند که از روز ۹ شهریور در اعتصاب غذا به‌سرمی‌برند..

این «وصیت‌نامه» با واژه «خداحافظ» به پایان رسیده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید