خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  وضعیت بیکاری در لرستان نگران کننده است

وضعیت بیکاری در لرستان نگران کننده است

خبرگزاری هرانا – استاندار لرستان وضعیت بیکاری در لرستان را نگران کننده ارزیابی کرد و از بهانه بانک‌ها برای عدم پرداخت تسهیلات اشتغالزا در زمینه عدم همخوانی منابع و مصارف انتقاد کرد.

به گزارش هرانا به نقل از مهر، هوشنگ بازوند شامگاه چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری لرستان با بیان اینکه متاسفانه همواره لرستان در زمینه نرخ بیکاری جزء استانهای اول کشور بوده است اظهار داشت: این در حالیست که این وضعیت طی چند سال اخیر به اوج خود رسیده است.

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری جوانان ۱۶ تا ۲۴ سال استان لرستان بسیار نگران کننده است گفت: امروز این وضعیت به حد هشدار رسیده و اگر کنترل نشود وارد یک بحران اجتماعی می‌شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه علیرغم اینکه طی یکی دو سال اخیر سرمایه گذاری‌های خوبی در حوزه اشتغال استان صورت گرفته هنوز وضعیت مطلوب نیست ادامه داد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این حوزه اقدامات مطلوبی برای استان انجام داده که جای تقدیر دارد با این وجود باز هم وضعیت بیکاری در استان نگران کننده است.

بازوند با اشاره به فعالیت و جایگاه شورای عالی اشتغال در کشور عنوان کرد: در این شورا نحوه توزیع اعتبارات حوزه اشتغال بررسی و بانک‌ها ابلاغ می‌شود این در حالیست که بانک‌ها تصمیماتی که گرفته شده را وتو می‌کنند و اقدامات مدنظر خود را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به بهانه بانک‌ها برای عدم پرداخت تسهیلات در حوزه اشتغال گفت: بانک‌ها موضوع عدم همخوانی منابع و مصارف خود را همواره بیان می‌کنند و ما انتظار داریم که در شورای عالی اشتغال کشور این موضوع مورد بررسی قرار گیرد و قید عدم همخوانی منابع و مصارف بانک‌ها برداشته شود.

استاندار لرستان بیان داشت: اگر قرار است که سرمایه گذاری در این حوزه تسهیل شود باید این قید منابع و مصارف بانک‌ها برداشته شود.

بازوند با تاکید بر رفع مشکل بیکاری در استانهایی مانند لرستان عنوان کرد: باید راهکار مناسب برای حل این معضل و برون رفت از این مشکل در استانهای زاگرس نشین به خصوص استان لرستان اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه طی هشت سال گذشته بیش از ۷۲۰ میلیارد دلار نفت در کشور به فروش رفته است گفت: این در حالیست که یک ریال از این میزان فروش نفت را ما اختصاص داده نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید