خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۳, 17th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۶/۲۴ ساعت ۲۲:۵۸:۴۱

    خانه  > زندانیان  >  وخامت وضعیت جسمی علی‌اصغر محمودیان در زندان سمنان

وخامت وضعیت جسمی علی‌اصغر محمودیان در زندان سمنان

خبرگزاری هرانا – علی‌اصغر محمودیان زندانی سیاسی زندان مرکزی سمنان از شرایط جسمی و عصبی وخیمی رنج می‌برد و قرار است بزودی توسط کمیسیون پزشکی مورد معاینه قرار گیرد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی اصغر محمودیان زندانی ۶۳ ساله زندان مرکزی سمنان که از مشکلات جسمی و عصبی فراوانی رنج می‌برد قرار است بزودی توسط کمیسیون پزشکی قانونی مورد معاینه قرار گیرد.

یکی از نزدیکان وی که نخواست نامش فاش شود گفت: «دادستانی قبول کرده که کمیسیون پزشکی برای اصغر محمودیان تشکیل شود و ما امیدواریم با تشخیص عدم تحمل کیفر از سوی این کمیسیون یک سال و نیم باقی مانده محکومیت ایشان بر طرف شود.»

وی در ادامه گفت: «علاوه بر مشکلات جسمی که از قبل دامنگیر ایشان بوده بدلیل مشکلات عصبی گوش وی صوت می‌کشد و امکانات درمانی مناسبی نیز برای وی در این زندان وجود ندارد.»

لازم به یادآوریست، علی‌اصغر محمودیان به بیماریهای پروستات، گرفتگی عروق قلب، همورویید، دیسک کمر و بیماری تنفسی مبتلاست و شرایط زندان مرکزی سمنان برای بهبودی وی مناسب نیست.

علی اصغر محمودیان در پاییز سال ۱۳۸۸ بازداشت شد و در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام محاربه از طریق هواداری از سازمان مجاهدین خلق به ۶ سال حبس همراه با تبعید محکوم شد و تا کنون ۴/۵ سال را در زندان سپری کرده است.

گفتنی است، اتهام محاربه در قانون جزء موادی است که طبق قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲، اصلاح شده و بر اساس اصل حقوقی پذیرفته شده در قوانین ایران و بین المللی، حکم وی باید تغییر یابد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید