خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  زندان، جریمه ی مرخصی درمانی علی اصغر محمودیان

زندان، جریمه ی مرخصی درمانی علی اصغر محمودیان

خبرگزاری هرانا – علی اصغر محمودیان، زندانی سیاسی می بایست برای جبران زمان مرخصی درمانی خود در بیرون زندان، مدت چهار تا شش ماه را اضافه بر زمان حکم خود در زندان سپری کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زندانی سیاسی ۶۳ ساله، علی اصغر محمودیان که در زندان به به بیماریهای پروستات، گرفتگی عروق قلب، همورویید و بیماری تنفسی مبتلاست می بایست برای جبران زمان مرخصی درمانی خود و عدم بازگشت به دلیل طول مراحل درمانی، مدت چهار تا شش ماه را اضافه بر حکم شش ساله خود در تبعید و در زندان سمنان سپری کند.

یکی از بستگان این زندانی سیاسی در مصاحبه با هرانا با اشاره به مرخصی پیشین ایشان در سال گذشته و با ذکر این نکته که “با ۴ روز نمی شود که مشکلاتی که پیدا کرده اند حل شود”، ضمن تاکید بر خبردار بودن مقامات قانونی از وضعیت درمانی این زندانی سیاسی گفت: “زیر نظر آقای خدابخشی و پزشکی قانونی خود دستگاه قضایی مراحلی را جلو رفتیم. ولی در این ایامی که ایشان بیرون بود با آقای خدابخشی در تماس بود. آقای خدابخشی می گفتند باید برگردید و ایشان می گفتند که کار درمان من طول می کشد. ولی در نهایت و باتوجه به اینکه خود آقایان هم قبول داشتند که آقای محمودیان تحت درمان است و در حال طی کردن مراحل مربوط به آن است، این مسئله قدری زمان برد و چون وسط درمان بود ایشان نتوانستند به زندان بازگردند.”

این منبع مطلع هرانا همچنین گفت که “البته باز هم تمامی مراحل درمانی انجام نشد. اما در نهایت و پس از چند ماه ایشان به زندان بازگشت.”

لازم به ذکر است که علی اصغر محمودیان شرایط مناسب جسمی برای طی دوران زندان را در زندان سمنان ندارد.

علی اصغر محمودیان در پاییز سال ۱۳۸۸ بازداشت شد و در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام محاربه از طریق هواداری از سازمان مجاهدین خلق به ۶ سال حبس همراه با تبعید محکوم شد.

گفتنی است، اتهام محاربه در قانون جزء موادی است که طبق قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲، اصلاح شده و بر اساس اصل حقوقی پذیرفته شده در قوانین ایران و بین المللی، حکم وی باید تغییر یابد.

زندان سمنان یک کاروانسرای قدیمی است که بدون امکانات مناسبی به زندان تغییر کاربری یافته است، تراکم جمعیت بالا، قتل، اعتیاد و تجاوز جنسی در این زندان بار‌ها گزارش شده است، استعمال مواد مخدز توسط اغلب زندانیان یک بار محمودیان را در آستانه مرگ قرار داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید