خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بهنام ابراهیم‌زاده دست به اعتصاب غذا زده است

بهنام ابراهیم‌زاده دست به اعتصاب غذا زده است

خبرگزاری هرانا – بهنام ابراهیم‌زاده در اعتراض به انتقال خود به بند یک زندان رجایی شهر کرج و عدم تفکیک جرایم دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بهنام ابراهیم‌زاده روز چهارشنبه ۱۲ آذر ماه پس از بازگشت از دادگاه، از سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج که به زندانیان سیاسی و عقیدتی تعلق دارد، به بندی که به زندانیان با جرایم سنگین و بزهکاران تعلق دارد منتقل شد.

وی از‌‌‌ همان روز دست به اعتصاب غذا زده و اکنون در شرایط جسمی نا‌مساعدی بسر می‌برد.

یکی از نزدیکان وی در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: «بهنام از ۱۶ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده و تاکنون دوبار به علت افت فشار به بهداری منتقل شده.»

وی در خصوص علت اعتصاب غذا گفت: «تن‌ها خواست وی رعایت اصل قانونی طبقه بندی جرایم و تفکیک زندانیان و بازگشت به سالن ۱۲ زندان است که به زندانیان سیاسی تعلق دارد.»

بهنام ابراهیم‌زاده فعال کارگری که از سوی دادگاه انقلاب به اتهام اجتماع و تبانی به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده، در حال سپری کردن چهارمین سال محکومیت خود است. وی در تاریخ ۲۲ خرداد ۸۹ توسط ماموران امنیتی دستگیر شد و در دادگاه انقلاب ابتدا به ۲۰ سال زندان محکوم و حکم وی در دادگاه تجدید نظر به ۵ سال حبس تعزیری تقلیل یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید