خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۹/۰۴ ساعت ۱:۴۹:۵۸

    خانه  > اقلیت های دینی  >  خطر از کار افتادن کلیه و عدم رسیدگی پزشکی به سیدقاسم آبسته

خطر از کار افتادن کلیه و عدم رسیدگی پزشکی به سیدقاسم آبسته

خبرگزاری هرانا – سیدقاسم آبسته زندانی سنی مذهب زندان رجایی شهر کرج در صورت ادامه بی‌توجهی به روند درمانی‌اش کلیه‌های خود را از دست می‌دهد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سیدقاسم آبسته زندانی سنی مذهب سالن ۱۰ زندان رجایی شهر کرج از مدت‌ها پیش با مشکلات کلیه دست بگریبان است و با عدم رسیدگی پزشکی مناسب از سوی مسئولان زندان روبروست.

یکی از همبندیان وی به گزارشگر هرانا گفت: «از دو هفته پیش مشکل کلیه‌های قاسم آبسته حاد‌تر شده و بنا به تشخیص متخصصین بهداری زندان، ایشان نیاز مبرم به درمان و عمل جراحی دارد. به گفته آن‌ها در صورت بی‌توجهی به مشکل کلیه‌های این زندانی عقیدتی، خطر از کار افتادن کلیه بخاطر گیر کردن سنگ در مجاری وجود دارد.»

این منبع همچنین گفت: «روز یکشنبه ۲ آبان ماه بصورت اوژانسی برای عمل جراحی دستور اعزام وی صادر شده ولی جلوی در زندان در حالی که حال زندانی وخیم بوده بخاطر عوض نکردن لباسهای زندان که مخصوص مجرمین عادی می‌باشد به دستور سروان زولفعلی از اعزامش جلوگیری شده و با‌‌ همان وخامت به سالن خود عودت میابد.»

قاسم آبسته در بهمن ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به سلول‌های انفرادی در اداره اطلاعات ارومیه منتقل و هشت ماه را در این بازداشت‌گاه و بصورت یک نفره نگهداری شد. وی با وجود گذشت حدود ۵ سال، همچنان بصورت بلاتکلیف در زندان نگهداری می‌شود.

گفتنی است، هم اکنون ۸۳ زندانی کرد سنی مذهب در سالن ۱۰ زندان رجایی شهر کرج نگهداری می‌شوند که از این میان برای ۴۰ نفر حکم اعدام صادر شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید