خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۳, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۸/۱۶ ساعت ۲:۱۲:۳۶

    خانه  > زندانیان  >  بازگشت علی سلان‌پور به زندان

بازگشت علی سلان‌پور به زندان

خبرگزاری هرانا – علی سلان‌پور که از دو هفته پیش جهت مداوا به مراکز درمانی خارج از زندان منتقل شده بود، بدون درمان کافی به زندان بازگشت.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی سلان‌پور زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج که از دو هفته قبل جهت مداوا به مراکز درمانی خارج از زندان اعزام شده بود، در حالی ساعت چهار عصر روز پنج‌شنبه ۱۵ آبان به سالن ۱۲ بند ۴ زندان رجایی شهر کرج بازگشت که هنوز مراحل درمانش کامل نشده بود.

یک منبع مطلع در خصوص وضعیت وی به گزارشگر هرانا گفت: «وی که هنگام بازجویی در اثر شکنجه از ناحیه گردن، کمر و نیز بیضه‌ها دچار آسیب‌های جدی شده است پس از چند سال و در نتیجه پیگیری‌های مداوم خود و خانواده بالاخره برای معالجه از زندان رجایی شهر به بیمارستان شهدای تجریش تهران اعزام شد. ظاهرا مشکل بیضه‌های ایشان که تحت معالجه قرار گرفته تا چند هفته دیگر کاملا بهبود می‌یابد ولی آسیب‌های وارده به گردن و کمر به آسانی قابل مداوا نیست مگر تحت عمل جراحی دقیق و موفقیت آمیز قرار بگیرد. و به گفته پزشکان امکان دارد تا آخر عمر از این مشکلات طاقت فرسا رنج ببرد زیرا فیزیوتراپی و لیزر درمانی جواب نخواهد داد و بایستی حتما توسط جراح مغز و اعصاب مورد عمل جراحی قرار بگیرد که متأسفانه مقامات قضایی امنیتی موافقت نکردند و پزشکان بناچار و بر خلاف تعهدات پزشکی خود و ناخواسته او را از بیمارستان ترخیص کردند.»

علی سلان‌پور در تاریخ ۲۸ آذر ماه ۱۳۸۹ بازداشت و در دادگاه انقلاب به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق هواداری از گروهک منافقین (مجاهدین خلق)» به ۵ سال زندان محکوم شد هم اکنون در سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج بسر می‌برد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید