خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۳, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۸/۱۲ ساعت ۰:۵۵:۴۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت مریم سادات یحیوی، فعال مدنی

بازداشت مریم سادات یحیوی، فعال مدنی

خبرگزاری هرانا – منابع نزدیک به مریم سادات یحیوی، از فعالان مدنی حامی دولت از بازداشت نامبرده در روز جاری خبر می‌دهند، این در حالی است که نامبرده به نوعی سرطان پیشرفته مبتلا و تحت شیمی درمانی بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، منابع نزدیک به خانم مریم سادات یحیوی، از فعالان مدنی حامی دولت به این خبرگزاری گفتند، خانم یحیوی عصر امروز یکشنبه در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به نقطه‌ای نامعلوم منتقل شده است.

تعدادی از دوستان خانم یحیوی نیز عنوان داشته‌اند که عصر امروز پیامک کوتاهی از تلفن ایشان دریافت کرده‌اند که بصورت خلاصه خبر از بازداشت ایشان می‌داده است. از زمان مذکور تلفن‌های خانم یحیوی خاموش شده است.

لازم به توضیح است مریم سادات یحیوی به نوع سرطان پیشرفته دچار است و تحت درمان از طریق شیمی درمانی و رادیوتراپی به سر می‌برد، بدیهی است وضعیت نامناسب پزشکی این فعال مدنی در سایه بازداشت می‌تواند جان وی را در معرض خطر قرار دهد. لازم به ذکر است تاکنون خانواده خانم یحیوی حاضر به واکنش نسبت به این گزارشات نشده‌اند.

خانم مریم السادات یحیوی سابقه بازداشت یکماه در بهمن ۸۹ را دارد که در دادگاه اولیه به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شدند، حکمی که در دادگاه تجدید نظر به یکسال حبس کاهش پیدا کرد. با این حال اجرای حکم نامبرده به دلیل بیماری و پیگیری دوره شیمی درمانی و رادیوتراپی به دستور پزشکی قانونی متوقف شده بود.

گفتنی است توسط کمیسیون پزشکی قانونی، آبان ماه ۹۳ پایان طول درمان موقت تعیین شده بود و قرار بود خانم یحیوی در این ماه به بررسی ادامه طول درمان به پزشکی قانونی مراجعه نماید. همچنین شایان ذکر است نامبرده در تیرماه ۹۳ همراه با تعدادی از فعالان سیاسی و مدنی به دفتر پیگیری وابسته به وزارت اطلاعات احضار و مورد بازجویی به هدف طرح اتهامات جدیدی قرار گرفته بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید