خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  ۸۰۰ درویش بازداشتی آزاد شدند

۸۰۰ درویش بازداشتی آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – صد‌ها درویش بازداشت شده در تجمعات دو روز گذشته، از کلانتری‌های تهران آزاد شدند. سردار ساجدی نیا رئیس پلیس تهران بزرگ نیز به خانواده‌های دراویش زندان وعده داده که مطالبات آن‌ها را در مراجع ذی ربط پیگیری خواهد کرد.

همزمان با آزادی دراویش بازداشت شده، گروههایی از دراویش گنابادی با شاخه گل از همکیشان خود استقبال کردند و آن‌ها نیز برای ابراز برادری و دوستی، گل‌ها را به ماموران انتظامی هدیه دادند.

به گزارش هرانا به نقل از مجذوبان نور، بیش از ۸۰۰ تن از دراویش با وجود شکل نگرفتن هیچ تجمعی در روزهای شنبه و یکشنبه بازداشت شدند. آن‌ها در همبستگی با زندانیان خود که از حقوق قانونی و انسانی محروم شده و به این خاطر اعتصاب غذا کرده‌اند، دست به تجمع زده بودند.

همزمان با آزادی بازداشتی‌ها، رئیس پلیس تهران نیز در دیدار با همسران دو تن از دراویش زندانی وعده داده که وضعیت و مشکلات دراویش را پیگیری خواهد کرد.

خانواده‌های ۹ درویش زندانی که در اعتصاب غذا به سر می‌برند نیز در پیامی از برادران و خواهران ایمانی خود خواسته‌اند در دو روز آینده تجمع نکنند تا رئیس پلیس به وعده خود برای پیگیری خواسته‌های دراویش عمل کند.

نورعلی تابنده، قطب سلسله نعمت اللهی گنابادی، نیز در مصاحبه‌ای از همدلی و اتحاد دراویش تشکر کرد و از اتهام زنی‌های خلاف واقع و اختلاف افکنی‌های برخی دستگاه‌های مسئول در جامعه انتقاد کرد.

آقای تابنده همچنین از سکوت مراجع در قبال این اتهامات و تبلیغات سوء علیه دراویش نیز انتقاد کرد و اظهار داشت دراویش با کسی دشمنی ندارند اما اگر به آن‌ها حمله شود، از خود دفاع خواهند کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید