خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  تیراندازی بی ضابطه ماموران در چابهار بار دیگر حادثه آفرید

تیراندازی بی ضابطه ماموران در چابهار بار دیگر حادثه آفرید

خبرگزاری هرانا – یک خودرو در شهر چابهار در اثر تعقیب و گریز و تیراندازی ماموران واژگون شد. تیراندازی ماموران به ظن حمل “کالای قاچاق” صورت گرفته است در حالی که خودرو حامل کالای “ادکلن” بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز چهار شنبه ۴ مردادماه ۱۳۹۶، یک خودروی سورای سمند در اثر تعقیب و گریز و تیراندازی ماموران دریابانی به سمت وی در مقابل درب خروجی منطقه آزاد چابهار واژگون شد.

گفته می شود که راننده خودرو مجروح شده است.

خودرو حامل “ادکلن” بوده است.

تیراندازی ماموران به ظن حمل “کالای قاچاق” بوده است.

بسیاری از ساکنان چابهار از طریق خارج کردن بارها بدون داشتن برگه گمرکی از منطقه آزاد چابهار امرار معاش می کنند که در اصطلاح محلی به آن “چتربازی” گفته می شود.

این خودروها کالاهای برخی از تاجران را بدون داشتن برگه گمرکی از منطقه آزاد چابهار خارج و در مقابل دستمزد دریافت می کنند.

ماموران انتظامی این اقدام را “قاچاق” می دانند و در بسیاری از مواقع برای متوقف کردن خودرو ها به سمت آنها تیراندازی می کنند که در این بین عده ای کشته و زخمی می شوند.

این موضوع همواره مورد اعتراض فعالان بوده است که نباید بخاطر حمل کالاهای مصرفی برای متوقف کردن خودروها به سمت آنها تیراندازی کرد و جان آنها را بخاطر چند قلم کالای مصرفی گرفت.

این موضوع تا کنون مورد پیگیری جدی مسئولان قرار نگرفته و مامورانی که اقدام به تیراندازی می کنند از نوعی مصونیت قضایی بهره می برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید