خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۰/۰۸ ساعت ۱۳:۴۰:۴۱

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های بهشهر

آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های بهشهر

خبرگزاری هرانا – بخشدار یانه‌سر بهشهر از آتش‌سوزی گسترده اما نقطه‌ای در جنگل‌های این بخش خبر داد و گفت: فقط نیروهای مردمی برای مهار آتش پای کار هستند.

به گزارش هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ حسین نجفی، اظهار داشت: آتش‌سوزی در بخش گسترده اما نقطه‌ای در جنگل‌های محدوده روستاهای «شیخ‌محله»، «پچت» و «پرکلا» اتفاق افتاد که با حضور می‌دانی اهالی محل، دهیاران و شوراهای اسلامی در حال اطفای آن هستیم.

وی اظهار کرد: این آتش‌سوزی از شب گذشته آغاز شد که تا ساعت سه صبح امروز نسبت به مهار آن اقدام شد اما از ساعاتی پیش بار دیگر در نقطه‌ای دیگر شاهد آتش‌سوزی هستیم.

بخشدار یانه‌سر بهشهر، خاطرنشان کرد: هنوز میزان آتش‌سوزی و خسارت آن برآورد نشده اما وسعت آن زیاد است.

نجفی درباره علت آتش‌سوزی گفت: با توجه به اینکه وضعیت جوی مناسب و بدون وزش باد را در شب گذشته و صبح امروز در ارتفاعات شاهد هستیم و همچنین با توجه به آغاز آتش‌سوزی‌های نقطه‌ای بعد از اطفای حریق توسط نیروهای مردمی، امکان عمدی بودن آتش‌سوزی در اولویت است.

بخشدار یانه‌سر بهشهر ادامه داد: در حال حاضر به وسیله تراکتور، پمپ‌های دوشی و حتی بطری‌های آب معدنی در حال خاموش کردن آتش هستیم و امکان دارد پس از اطفای آتش، بار دیگر نیز شاهد آتش‌سوزی باشیم.

وی با اشاره به کمبود نیرو در منابع طبیعی، به این سازمان پیشنهاد داد که دهیاران، شوراهای اسلامی و اهالی بخش یانه‌سر آمادگی دارند تا داوطلبانه برای جمع‌آوری چوب‌ها و تنه‌های درختان جنگلی پای کار بیایند و از محل فروش آن‌ها، منابع طبیعی را نسبت به اطفای حریق در موارد لزوم، تجهیز کنند.

نجفی با اشاره به حضور مدیر جدید منابع طبیعی بهشهر، گفت: از مدیریت جدید حمایت می‌کنیم و معتقد هستیم صیانت از جنگل انسان‌های متعهد، مجرب و دلسوز طبیعت می‌خواهد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید