خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۳, 22nd of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۶/۱۳ ساعت ۱۰:۳۰:۲۱

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  هفت میلیون ایرانی به آب مروارید مبتلا میشوند

هفت میلیون ایرانی به آب مروارید مبتلا میشوند

خبرگزاری هرانا – رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور از ابتلای هفت میلیون ایرانی به آب مروارید خبر داد.

به گزارش هرانا به نقل از تسنیم، علیرضا زالی رئیس سازمان نظام پزشکی کشور اظهار داشت: آمارهای جهانی نشان می‌دهد که ۱۰ درصد جمعیت جهانی به آب مروارید (کاتاراکت) مبتلا می‌شوند که باتوجه به این آمار، هفت میلیون ایرانی در آینده این بیماری را تجربه خواهند کرد.

زالی در مراسم گشایش هفدهمین کنگره انجمن علمی اپتومتری ایران عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین مباحثی که باید در حوزه نظام سلامت به آن توجه ویژه‌ای کرد ابتلا افراد به آب مروارید است که در آینده به دلیل جمعیت سالمندی در کشور به آن مبتلا می‌شوند.

به گفته وی یکی از علت‌های اصلی کاهش بینایی در افراد می‌انسال و سالمندان ابتلا به بیماری آب مروارید است که نیازمند توجه خاص در این زمینه است.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور یادآور شد: حدود ۸۰ درصد از افرادی که مبتلا به آب سیاه (گلوکوم) مبتلا هستند، از بیماری و مشکلات بیماری خود اطلاعی ندارند.

زالی خاطرنشان کرد: حدود ۷۰۰ هزار تا یک میلیون نفر در ایران مبتلا به آب سیاه هستند.

هفدهمین کنگره انجمن علمی اپتومتری ایران در روزهای از ۱۲ شهریور آغاز و تا ۱۴ شهریور در محل سالن همایش‌های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود. همچنین، پانل پزشکی قانونی در رشته اپتومتری در تاریخ ۱۴ شهریور ساعت ۹ صبح با حضور احمد شجاعی ریاست سازمان پزشکی قانونی برگزار خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید