خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸, 13th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ ساعت ۲۲:۵۵:۳۴

    خانه  > سایر گروهها  >  با شکایت سوزاننده کتاب پزشکی؛ سه پزشک مجموعا به ۱۸۰ ضربه شلاق محکوم شدند

با شکایت سوزاننده کتاب پزشکی؛ سه پزشک مجموعا به ۱۸۰ ضربه شلاق محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – با شکایت عباس تبریزیان که چندی پیش در جمعی از هواداران خود کتاب پزشکی داخلی هاریسون، از معتبرترین تالیفات علم پزشکی معاصر را آتش زده بود، سه پزشک توسط شعبه ۱۳۶ دادگاه کیفری ۲ مشهد به اتهام “توهین از طریق فضای مجازی” هر کدام به ۶۰ ضربه شلاق محکوم شدند. این رای به مدت یک سال به حالت تعلیق در آمده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سه پزشک در مشهد با شکایت عباس تبریزیان، معروف به “پدر طب اسلامی” به ۱۸۰ ضربه شلاق محکوم شدند.

براساس این حکم که در تاریخ ۱۰ دی ماه ۹۸ صادر و روز گذشته در کانال تلگرامی منتسب به عباس تبریزیان منتشر شده است، هر یک از این شهروندان به اتهام “توهین از طریق فضای مجازی” توسط شعبه ۱۳۶ دادگاه کیفری ۲ مشهد به ۶۰ ضربه شلاق و در مجموع به ۱۸۰ ضربه شلاق محکوم شده‌اند.

این رای به مدت یک سال به حالت تعلیق در آمده است.

عباس تبریزیان پنج شنبه شب ۳ بهمن ۹۸، در میانه اجتماعی از هواداران خود کتاب پزشکی داخلی هاریسون، از معتبرترین تالیفات علم پزشکی معاصر دنیا را آتش زده بود. این روحانی که توسط هواداران طب اسلامی “ابن سینا معاصر” لقب گرفته است، دلیل خود از سوزاندن کتاب پزشکی را مقابله با “طب شیمیایی” و لزوم بازگشت به طب اسلامی عنوان کرده است.

چندی بعد سازمان نظام پزشکی به همین دلیل از عباس تبریزیان شکایت کرده و از مقامات حوزه‌های دینی خواسته بود تا بیش از این اجازه اشاعه خرافات را ندهند.

در بیانیه رئیس نظام پزشکی آمده بود: “تصور انعکاس چنین صحنه‌ای در داخل و خارج از کشور و در بین مردم و جوانان و عالمان، مقارن تصور جهل مقدس و خانمان‌سوز داعشیان و کتاب‌سوزی جاهلانی است که در دنیای توهم و خرافات خویش غرق شده‌اند”.

ظفرقندی از مقامات حوزه‌های ‌دینی نیز خواسته که بیش از این اجازه اشاعه چنین خرافاتی را ندهند و “به داد باورهای مردم و جوانان” برسند.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید