خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳, 21st of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۲/۰۱ ساعت ۰:۲۶:۴۲

    خانه  > کارگران  >  ۲۰ کارگاه سنگ‌بری تعطیل و ۲۰۰ کارگر سنگ‌بر بیکار شدند

۲۰ کارگاه سنگ‌بری تعطیل و ۲۰۰ کارگر سنگ‌بر بیکار شدند

خبرگزاری هرانا – رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان سنگ‌بری‌های استان اصفهان گفت: در نتیجه تعطیلی ۲۰ سنگ‌بری در شهر دولت آباد اصفهان، حداقل ۲۰۰ کارگر در سال گذشته بیکار شدند.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)،«رضا احمدی» در خصوص علل تعطیل شدن ۲۰ واحد سنگ‌بری اظهار داشت: کمبود نقدینگی، مشکلات ناشی از تحریم‌ها، ‌ عدم برخورداری از تکنولوژی روز و واردات بی‌رویه سنگ این صنعت را با خطر جدی روبرو کرده تا جایی که بسیاری از واحدهای سنگبری فعالیت‌های خود را متوقف کرده‌اند.

به ادعای این مقام کارفرمایی، کارگران بیکار شده که در زمره نیروهیا متخصص حرفه سنگ‌بری محسوب می‌شوند هم اکنون برای دریافت مقرری بیکاری به سازمان تامین اجتماعی معرفی شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه سنگ‌بری‌های بسیاری در معرض تعطیلی هستند، ‌ افزود: این صنعت رونق خود را داخل کشور از دست داده است و در شرایط کنونی حتی لغو تحریم‌ها هم این صنعت را نجات نخواهد داد.

این مقام کارفرمایی تاکید کرد: چنانچه این روند ادامه یابد در سال جاری باز هم باید شاهد تعطیلی تعداد بیشتری از واحدهای سنگ‌بری باشیم.

احمدی با تاکید بر لزوم نوسازی تجهیزات و ماشین آلات سنگ‌بری گفت: مالکان این صنایع ناچار به بازسازی و نوسازی ماشین آلات و تجهیزات برای بقای خود هستند با این حال کمبود نقدینگی و همچنین عدم برنامه ریزی نهادهای ذیربط این امر را به تعویق انداخته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید