خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  آزادی یک شهروند بازداشتی در سنندج همزمان با بازداشت دو تن دیگر

آزادی یک شهروند بازداشتی در سنندج همزمان با بازداشت دو تن دیگر

خبرگزاری هرانا – جمال گودرزی، شهروند بازداشتی اهل کامیاران روز دوشنبه با تودیع قرار وثیقه از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج آزاد شد. همزمان رضا احمدی از اهالی پیرانشهر جهت بازجویی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه منتقل شده است. در سنندج نیز یک شهروند به نام گوران خدامرادی توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، “جمال گودرزی” ۳۶ ساله فرزند عبدالله از اهالی روستای “چروسانه” از توابع شهرستان کامیاران با تودیع وثیقه‌ی ۳۰۰ میلیون تومانی موقتا از بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات سنندج آزاد شد.

او اول شهریور پس از دو هفته بازداشت در یک تماس کوتاه تلفنی توانسته بود خانواده‌اش را از انتقال به بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات سنندج مطلع کند.

جمال گودرزی روز چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸ با اتهاماتی مرتبط با یکی از سازمان های مخالف نظام توسط نیروهای اداره اطلاعات کامیاران بازداشت شده بود.

بر اساس این گزارش، آقای گودرزی پیش از این به مدت هشت سال عضو یکی از احزاب اپوزیسیون بوده و پس از خروج کامل از تشکیلات این حزب به زادگاه خود بازگشته بود.

همزمان از سنندج گزارش شده است که روز دوشنبه ٢۵ شهریور ٩٨ “گوران خدامرادی” ۳۵ ساله به اتهام مشابهی توسط نیروهای اطلاعات سپاه در روستای “شیان” از توابع بخش سیروان بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شده است.

در خبری دیگر طی روزهای گذشته “رضا احمدی” از اهالی روستای ”ترکش“ از توابع شهرستان پیرانشهر جهت تکمیل بازجوییها به بازداشتگاه سپاه پاسداران در شهر ارومیه منتقل شده است.

رضا احمدی روز پنج شنبە ١٠ مرداد ٩٨ بە اتهام “همکاری با یکی از گروه های مخالف نظام” توسط نیروهای سپاه پاسداران در پیرانشهر بازداشت شده بود.

تا لحظه‌ی انتشار این خبر پیگیریهای خانواده‌های این دو شهروند جهت کسب اطلاع از محل نگهداری‌شان نتیجه‌ای در پی نداشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید