خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳, 24th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۴/۱۵ ساعت ۲۰:۳۵:۲۸

    خانه  > کارگران  >  کارگران معدن البرز شرقی تجمع اعتراضی کردند

کارگران معدن البرز شرقی تجمع اعتراضی کردند

خبرگزاری هرانا – در حالی که نماینده کارگران معدن ذغال سنگ البرز شرقی از اعتراض همکاران خود به خصوصی سازی این واحد معدنی خبر می‌دهد، مدیرعامل این واحد معدنی با تکذیب اعتراض کارگران می‌گوید که معترضان تنها به انتقال اراضی معدن به شهرداری شاهرود اعتراض دارند.

به گفته نماینده صنفی کارگران صبح امروز یکشنبه (۱۵ تیر ماه) حدود ۱۴۰۰ کارگر معادن ذغال سنگ البرز شرقی (واقع در منطقه طرزه استان سمنان) در اعتراض به خصوصی سازی این معدن دست از کار کشیده ودر محوطه معدن تجمع کردند.

«رحمان عجم» عضو شورای اسلامی کارگران معادن ذغال سنگ البرز شرقی با اعلام این خبر به ایلنا گفت: سازمان خصوصی سازی، سهام شرکت ذغال سنگ البرز شرقی را به به صورت صد در صد به بخش خصوصی ذوب آهن اصفهان واگذار کرده است که این موضوع باعث نگرانی درباره کاهش امنیت شغلی کارگران شده است.

او با افزود: کارگران معدن زغال سنگ البز شرقی از مسئولان کشوری و استانی می‌خواهند مانع خصوصی سازی این معدن شوند.

او گفت: کارگران این واحد با دریافت حداقل مزد که آنهم اغلب با تاخیر چند ماهه به حسابشان واریز می‌شود دشوار‌ترین کار‌ها را برای تهیه و تولید ذغال سنگ انجام می‌دهند.

عجم اضافه کرد:حدود  ۱۲۰۰ نفر از کارگران معادن البرز شمالی با قرارداد موقت کار می‌کنند و مابقی قرارداد دائم دارند، اما هیچگاه این کارگران امنیت شغلی نداشته‌اند و کارشان را با استرس آغاز می‌کنند.

به اعتقاد وی، واگذاری صنایع دولتی به بخش خصوصی درحالی صورت می‌گیرد که خریداران و مالکان جدید واحدهای صنعتی عمدتا هیچ شناخت کار‌شناسی از واحد مورد تملک خود ندارند و همین مساله صنایع بزرگ را با مشکل جدی مواجه می‌کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید