خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۳, 18th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۵/۰۳ ساعت ۲۲:۳۲:۲۴

    خانه  > زندانیان  >  وضعیت نگران کننده اصغر محمودیان در زندان سمنان

وضعیت نگران کننده اصغر محمودیان در زندان سمنان

خبرگزاری هرانا – اصغر محمودیان که به زندان سمنان تبعید شده در شرایط جسمی نگران کننده‌ای بسر می‌برد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی اصغر محمودیان ۶۳ ساله، زندانی که به بیماریهای پروستات، گرفتگی عروق قلب، همورویید و بیماری تنفسی مبتلاست هم‌اکنون در زندان مرکزی سمنان در شرایط نا‌مطلوب و نگران کننده‌ای بسر می‌برد.

وی همچنین به‌دلیل تاخیر در بازگشت از مرخصی که برای درمان بیماری‌هایش اتفاق افتاده با مشکلات قضایی روبرو شده و امکان صدور حکم جریمه و یا شلاق برای وی وجود دارد.

یکی از بستگان وی به گزارشگر هرانا گفت: «وقتی آقای محمودیان برای ۴ روز به مرخصی آمد ما تصمیم گرفتیم اقدام به درمان برخی بیماریهای‌اش کنیم و به همین دلیل وی مدتی با تاخیر به زندان بازگشت. اکنون با وجودی که مدارک پزشکی وی موجود است مسئولین قضایی قبول نمی‌کنند و قرار است به‌دلیل تاخیر در بازگشت از مرخصی برایش حکم صادر کنند. یکی از مسئولین گفته یا حکم شلاق صادر خواهد شد و یا جریمه نقدی.»

این زندانی سیاسی به اتهام محاربه به ۶ سال حبس همراه با تبعید محکوم شده است، ماده‌ای که طبق قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲، اصلاح شده و بر اساس اصل حقوقی پذیرفته شده در قوانین ایران و بین المللی، حکم وی باید تغییر یابد.

علی اصغر محمودیان در پاییز سال ۱۳۸۸ بازداشت شد و در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین خلق به ۶ سال حبس همراه با تبعید محکوم شد و تا کنون ۴/۵ سال را در زندان سپری کرده است.

وی ۲۱ فروردین ماه سال ۹۳ پس از آنکه در مرخصی درمانی به سر می‌برد در اعتراض به وضعیت بحرانی زندان سمنان به دادسرای شهید مقدس واقع در زندان اوین مراجعه کرد که بلافاصله به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

زندان سمنان یک کاروانسرای قدیمی است که بدون امکانات مناسبی به زندان تغییر کاربری یافته است، تراکم جمعیت بالا، قتل، اعتیاد و تجاوز جنسی در این زندان بار‌ها گزارش شده است، استعمال مواد مخدز توسط اغلب زندانیان یک بار محمودیان را در آستانه مرگ قرار داده بود.

در حال حاضر غیر از علی اصغر محمودیان، بهرنگ سرخوش و تعدادی از بهاییان نیز به عنوان زندانی عقیدتی و سیاسی در این زندان دوران محکومیت خود را سپری می‌کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید