خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۳, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۵/۱۰ ساعت ۱۹:۵۰:۴۴

    خانه  > زندانیان  >  مسلمانان آمریکا خواستار آزادی امیر حکمتی شدند

مسلمانان آمریکا خواستار آزادی امیر حکمتی شدند

خبرگزاری هرانا- نامه‌هایی از شورای روابط اسلامی آمریکا و شورای امامان جامعه اسلامی میشیگان، که از جانب خانواده حکمتی به دفتر خامنه‌ای ارسال شده، از رهبر ایران می‌خواهد تا امیر حکمتی را به سنت عفوی که معمولاً در پایان ماه رمضان و عید فطر شامل حال برخی از زندانیان می‌شود، آزاد کند.

به گزارش صدای آمریکا، امیر میرزایی حکمتی، شهروند آمریکایی ایرانی تبار که نزدیک به ۳ سال است در ایران زندانی است، باوجود درخواست‌های متعدد چهره‌های شاخصی از مسلمانان آمریکایی ایالت میشیگان از رهبر جمهوری اسلامی ایران علی خامنه‌ای برای عفو وی، روز دوشنبه سی و یکمین سالروز تولد خود را در زندان گذراند.

گفتنی است امیر حکمتی، تفنگدار پیشین نیروی دریایی آمریکا، در مرداد سال ۱۳۹۰ که برای نخستین بار به دیدن بستگانش در ایران رفته بود، به اتهام جاسوسی برای آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا، سیا، بازداشت و محاکمه شد و دادگاه ایران او را به اعدام محکوم کرد. هرچند این حکم بعداً از سوی دیوان عالی کشور لغو شد، اما دادگاه انقلاب یک سال بعد از آن آقای حکمتی را در محاکمه‌ای محرمانه به اتهام «همکاری با دولت متخاصم» به ۱۰ سال زندان محکوم کرد. مقام‌های قضایی ایران هرگز در مورد پرونده امیر حکمتی توضیحی ندادند، و خانواده و شخص وی بارها اتهام جاسوسی وی را بی‌پایه و اساس خوانده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید