خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳, 20th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۵/۱۴ ساعت ۲۲:۱۱:۰۷

    خانه  > زندانیان  >  مرگ دستکم ۱۲ زندانی در زندان شهرکرد به دلیل خفگی ناشی از آتش سوزی

مرگ دستکم ۱۲ زندانی در زندان شهرکرد به دلیل خفگی ناشی از آتش سوزی

خبرگزاری هرانا- طی روزهای گذشته زندانیان زندان شهرکرد در اعتراض به اوضاع اسفبار آن زندان دست به اعتصاب می‌زنند.

این زندانیان در اعتراض به شرایط بد زندان شهرکرد –که در هفت کیلومتری این شهر در جاده اصلی به سمت اصفهان واقع شده است– اعتصاب کرده و رییس زندان به دلیل این اعتراض زندانیان، عده‌ای از آنان را تنبیه و مجازات می‌کند.

به گزارش سحام، روز دوشنبه سایر زندانیان زندان شهرکرد در اعتراض به مجازات هم بندان زندانی خود و به نشانه اعتراض به این اقدام رییس زندان، البسه و تشک‌های زندان را جمع آوری و آتش زدند. پس از این حادثه، زندانبانان نسبت به قفل کردن درهای اصلی زندان اقدام کرده و اجازه هر گونه امداد رسانی را به داخل این زندان مسدود و سپس بند را ترک می‌کنند. شدت حریق به اندازه‌ای زیاد بوده که شعله‌های آتش سریعا به نقاط دیگر بند سرایت می‌کند. در پی این حادثه، رییس زندان شهرکرد آتش نشانی این شهر را به داخل زندان فراخواند، اما اجازه تخریب دیوار زندان را برای امداد رسانی به واحدهای آتش نشانی شهرکرد نداد.

طبق گزارش‌ها، رییس زندان در مقابل اعتراض عده‌ای از کارکنان به تصمیم وی مبنی بر عدم تخریب دیوار زندان، امکان فرار زندانیان را در پی تخریب دیوار زندان مطرح و از تخریب دیوار زندان جلوگیری کرد. در پی این تصمیم، تعداد ۱۲ نفر از زندانیان در آتش سوخته و یا به دلیل خفگی جان خود را از دست دادند، تعداد زیادی از زندانیان نیز جهت مداوا به بیمارستان کاشانی شهرکرد منتقل شده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید