خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۳, 13th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۴/۳۰ ساعت ۱۰:۴۶:۵۷

    خانه  > زندانیان  >  عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت علی احمد سلیمان

عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت علی احمد سلیمان

خبرگزاری هرانا – مسئولان زندان ارومیه از رسیدگی پزشکی به وضعیت علی احمد سلیمان ممانعت به عمل می آوردند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این زندانی تبعه عراق که به اتهام عضویت در حزب پ ک ک ترکیه در زندان ارومیه محبوس است از بیماری دیسک کمر رنج می برد.

این زندانی سیاسی در پاییز سال ۸۴ در منطقه ی مرزی ترگەور از توابع شهرستان ارومیه بازداشت و برای چندین ماه در بازداشتگاه حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران تحت بازجویی شدید و در مواردی هم ضرب و شتم شدید قرار گرفته است. این زندانی سیاسی بعدا از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی درویشی به اتهام عضویت در پژاک به ۵ سال حبس تعزیزی و از بایت ورود غیرقانونی به کشور به ۶ ماه حبس محکوم شد.

وی هم چنین در مهرماه سال ۹۱ به جرم ارتباط با رسانه های بیگانه و دفتر احمد شهید تحت اتهام تبلیغ علیه نظام از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب ارومیه به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.

علی احمد سلیمان از ناحیه چشم نیز احساس ناراحتی میکند و نیاز به عمل جراحی دارد.

قابل ذکر است، شعبه پنجم دادگاه عمومی ارومیه در حالی این زندانی سیاسی را در اسفند ماه سالجاری به اتهام قتل دو عضو سپاه به اعدام محکوم کرد. وی در جریان دادگاه از حق اختیار وکیل نیز محروم بوده است و به دلیل تابعیت خارجی هیچ فردی در ایران پرونده وی را دنبال نمی‌کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید