خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  پس از ۱۵ سال و شش ماه؛ علی احمد سلیمان از زندان ارومیه آزاد شد

پس از ۱۵ سال و شش ماه؛ علی احمد سلیمان از زندان ارومیه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – علی احمد سلیمان، زندانی تبعه کشور عراق، امروز دوشنبه ۴ اسفندماه، با پایان دوران محکومیت و پس از تحمل ١۵ سال و شش ماه حبس از زندان ارومیه آزاد شد. آقای احمد سلیمان در سال ۸۴ بازداشت و توسط دادگاه انقلاب ارومیه به ۵ سال زندان محکوم شد. او در پرونده ای دیگر در ارتباط با قتل دو تن از اعضای سپاه پاسداران ابتدا به اعدام و پس از جلب رضایت اولیای دم از جنبه عمومی جرم پس از تسلیم به رای به ۸ سال و ۴ ماه حبس محکوم شد. آقای احمد سلیمان همچنین در زندان در پرونده های دیگری نیز توسط دادگاه انقلاب ارومیه به حبس محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹، علی احمد سلیمان، زندانی تبعه کشور عراق از زندان ارومیه آزاد شد.

آزادی آقای احمد سلیمان با پایان دوران محکومیت و پس از تحمل ۱۵ سال و شش ماه حبس صورت گرفته است.

آقای احمد سلیمان در تاریخ ۲۶ آبان ۱۳۸۴، در منطقه “ترگور” از توابع ارومیه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. وی سپس توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب ارومیه از بابت اتهامات “عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام و ورود غیرقانونی به کشور” به ۵ سال و ۶ ماه حبس و تبعید به زندان تبریز محکوم شد.

در سال ۱۳۹۱ و در زمان سپری کردن مدت محکومیت، آقای احمد سلیمان به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شد و در پرونده جدیدی که از بابت اتهام “قتل” دو تن از اعضای سپاه پاسداران برای این زندانی گشوده شده بود، توسط شعبه پنجم دادگاه عمومی ارومیه به اعدام محکوم شد. این حکم مردادماه ۹۲ از سوی دیوان عالی کشور تایید و به وی ابلاغ شد.

حکم اعدام این زندانی با جلب رضایت اولیای دم به پرداخت دیه تغییر یافت و حکم ٩ سال و شش ماه حبس از جنبه عمومی اتهام علیه وی صادر شد. این حکم پس از تسلیم به رای نهایتا به ۸ سال و ۴ ماه زندان کاهش پیدا کرد.

آقای احمد سلیمان در سال ۹۲ در پرونده دیگری توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب ارومیه از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

علی احمد سلیمان در تاریخ ۱۵ بهمن‌ماه ١٣٩٣ پس از اعتصاب غذای ٣٣ روزه زندانیان سیاسی زندان ارومیه به زندان تبریز منتقل و در تاریخ ۲۹ دی‌ماه ١٣٩٨ از زندان تبریز به زندان ارومیه بازگردانده شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید