خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۳, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۵/۲۰ ساعت ۷:۰۴:۴۷

    خانه  > اقلیت های دینی, زندانیان  >  دو زندانی بهایی علیرغم کامل نشدن دوره درمان، از بیمارستان به زندان بازگردانده شدند

دو زندانی بهایی علیرغم کامل نشدن دوره درمان، از بیمارستان به زندان بازگردانده شدند

خبرگزاری هرانا- دو زندانی بهایی بنا به دستور مقامات قضایی به زندان رجایی شهر بازگردانده شدند.

به گزارش هرانا به نقل از جرس ساعاتی پیش دو زندانی سیاسی و عقیدتی بدون تکمیل درمان٬ با نقض مقررات بیمارستان و بنا به دستور مقامات قضایی به زندان رجایی شهر کرج بازگردانده شدند.

عفیف نعیمی ۵۳ ساله٬ عضو هیات مدیره جامعه بهاییان ایران که همانند ۶ عضو دیگر هیات مدیره به ۲۰ سال حبس محکوم شده است، به رغم نظر کتبی پزشکان که وی را  در معرض سنکوب قلبی و خطر مغزی تشخیص دادند٬ پس از نزدیک به ۹ ماه بستری بودن در مرکز قلب تهران به زندان بازگردانده شد.

این زندانی عقیدتی که بیش از ۶ سال از بازداشت وی میگذرد٬ دچار عارضه ی لخته شدن خون شده و ملزم به مصرف میزان دقیق و کنترل شدهای از داروهای رقت خون و وارفالین است.
بنا بر تشخیص پزشکان معالج در بیمارستانهای مرکز قلب و قلب «شهید رجایی» و نیز پزشکی قانونی استان تهران٬ وی در معرض خطر سنکوب تروماتیک قرار دارد و عدم تحمل کیفر از سوی کمیسیون عالی پزشکی قانونی کشور (زیر نظر قوه قضاییه) در مورد وی احراز شده است.
علاوه بر وی، امان الله مستقیم٬ ۶۴ ساله٬ از مدرسین دانشگاه بهاییان نیز که به ۵ سال حبس محکوم شده و به علت گرفتگی و پارگی عروق منتهی به قلب و خطر سکته قلبی مجدد چند ماه در مرکز قلب تهران٬ تحت مراقبت و کنترل داروهای مربوطه قرار داشت٬ به زندان برگردانده شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید