خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۳, 22nd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۵/۰۳ ساعت ۱۳:۱۵:۵۷

    خانه  > اندیشه و بیان  >  خبرنگار واشینگتن پست در ایران بازداشت شد

خبرنگار واشینگتن پست در ایران بازداشت شد

خبرگزاری هرانا- جیسون رضائیان خبرنگار نشریه واشینگتن پست در تهران به همراه همسرش، یگانه صالحی، بازداشت شده‌اند.

روزنامه واشینگتن پست با اعلام این خبر، افزود: این دو، روز سه‌شنبه (۲۲ ژوییه) بازداشت شده‌اند. مشخص نیست که چه سازمان و یا افرادی آنها را بازداشت کرده‌اند. به گفته این روزنامه دو تبعه آمریکایی دیگر که به عنوان عکاس-خبرنگار با آنها در ایران فعالیت داشته‌اند نیز در بازداشت هستند. نامی از این دو نفر برده نشده است.

آقای رضائیان که ۳۸ سال سن دارد و از سال ۲۰۱۲ به عنوان خبرنگار این نشریه در تهران فعالیت می‌کرده، دارای تابعیت آمریکایی نیز هست. واشینگتن پست می‌گوید همسر او که تابعیت ایرانی دارد، خبرنگار روزنامه “نشنال” مستقر در امارات متحده عربی است.

در همین حال مری هرف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته است مقام‌های آمریکایی از بازداشت ۳ آمریکایی در ایران در طی هفته جاری آگاه هستند. او جزئیات بیشتری را ارایه نداده است.

روزنامه واشینگتن پست نوشته است که خانواده آقای رضائیان به آنها گفته‌اند در حال حاضر نمی‌خواهند در این‌باره اظهار نظر کنند و در ادامه می افزاید حمید بابایی یکی از سخنگویان نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در ایمیلی که به این روزنامه فرستاده گفته است که مقام‌های نمایندگی ایران در حال پیگری این موضوع هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید