خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۲/۰۷ ساعت ۲۰:۰۸:۱۶

    خانه  > اقلیت های ملی  >  حسن دمیرچی از زندان تبریز آزاد شد

حسن دمیرچی از زندان تبریز آزاد شد

خبرگزاری هرانا – حسن دمیرچی فعال مدنی و هنرمند سر‌شناس موسیقی آذربایجانی ظهر امروز یک شنبه ۷ اردیبهشت پس از طی دوران محکومیت ۶ ماهه از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این فعال مدنی و هنرمند باسابقه صبح روز دوشنبه ۱۳ آبان ماه در شهر تبریز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال یافت.

این هنرمند پیشکسوت هفتاد و دو ساله، ۲۳ تیرماه سال گذشته از سوی شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی باقر‌پور به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

قاضی باقرپور به استناد شرکت در جلسات قومی در داخل و خارج کشور، جمع آوری کمکهای مردمی به نفع زلزله زدگان آذربایجان، دیدار با فعالین بازداشت شده، به اتهام تبلیغ علیه نظام را بر علیه حسن دمیرچی وارد دانسته و رای مذکور را صادر نموده بود.

گفتنی است، حسن هرگلی دمیرچی (حسن آقا آذربایجان) بار‌ها به دلیل فعالیتهای خود در راه احقاق حقوق مدنی مردم آذربایجان دستگیر شده است. از جمله در جریان اعتراضات مردمی خردادماه سال ۸۵ نیز بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید