خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان, سایر گروهها  >  برگزاری مراسم بزرگداشت جمال حسینی در زندانهای مختلف کشور

برگزاری مراسم بزرگداشت جمال حسینی در زندانهای مختلف کشور

خبرگزاری هرانا – تعدادی از زندانیان سیاسی در زندانهای مختلف کشور با بزرگزاری مراسم‌هایی به بزرگداشت یاد سید جمال حسینی، سردبیر متوفی خبرگزاری هرانا و هماهنگ کننده مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران پرداختند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، تعدادی از زندانیان سیاسی زندانهای اوین، رجایی شهر و ارومیه با برگزاری مراسماتی به مناسبت سومین روز درگذشت نابهنگام و پرابهام سید جمال حسینی، سردبیرخبرگزاری هرانا و از بنیانگذاران مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، با پخش خرما و ایراد سخن به خصوص از سوی زندانیانی که تجربه همکاری یا ارتباط با زنده یاد حسینی را داشتند به بیان ویژگی‌های شخصیتی ایشان، خاطرات و نیز تاثیر ایشان بر مبارزات جامعه حقوق بشری ایران پرداخته و بدینوسیله یاد وی را زنده کردند.

گفتنی است سید جمال حسینی (اسفندیار بهارمس) ۳۴ ساله و از بناینگذاران مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران بود که مسولیت هماهنگ کنندگی این تشکل و سردبیری خبرگزاری هرانا را در زمان فوت خود برعهده داشت، پلیس ترکیه پیکر بی‌جان آقای حسینی را در پشت میز کارش در حالی که لکه‌هایی از خون بر صورت و قسمت‌هایی از خانه وی مشاهده می‌شد در صبح پنجم آگوست یافت. تحقیقات پلیس ترکیه درباره این مرگ مشکوک همچنان ادامه دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید