خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۲, 24th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۱۲/۱۱ ساعت ۲۳:۲۳:۲۶

    خانه  > زندانیان  >  اعلام اعتصاب غذای هشت درویش گنابادی در اوین / تکمیلی

اعلام اعتصاب غذای هشت درویش گنابادی در اوین / تکمیلی

خبرگزاری هرانا –  پنج تن از دراویش گنابادی زندانی در بند ۳۵۰ زندان اوین در واکنش به بازگرداندن ۲ تن از هم مسلکان خود از بیمارستان به زندان و ممانعت از اعزام یک زندانی بیمار خود به بیمارستان دست به اعتصاب غذای نامحدود زدند.

 به گزارش کلمه، رضا انتصاری، امیر اسلامی، مصطفی عبدی، فرشید یدالهی و امید بهروزی ۵ تن، از دراویش زندانی بند ۳۵۰ هستند که با بازگرداندن حمیدرضا مرادی و مصطفی دانشجو که در آستانه عمل جراحی و درمان بیماری قلب خود بودند، دست به اعتصاب غذا زده اند.

آنها همچنین به ممانعت از اعزام به بیمارستان افشین کرم پور دیگر درویش زندانی که از بیماری شدید کلیوی و دیسک کمر رنج می برد اعتراض دارند.

همزمان با اعتصاب غذای این ۵ درویش زندانی بند ۳۵۰ کسری نوری از دراویش زندانی در زندان نظام آباد شیراز در همراهی هم مسلکان خود دست به اعتصاب غذا زده است.

در حال حاضر حمیدرضا مرادی، مصطفی دانشجو، و افشین کرم پور در اعتراض به عدم اجازه برای استفاده از حق درمان زندانی دست به اعتصاب دارو زده اند که حال جسمی آنان وخیم گزارش شده است.

در پی این اعتصاب رضا انتصاری و فرشید یدالهی به زندان رجایی شهر کرج تبعید شدند. و پس از آن سه زندانی سیاسی دیگر از دراویش گنابادی حمیدرضا مرادی، مصطفی دانشجو و افشین کرم پور که در شرایط جسمی نامساعدی قرار دارند؛ به اعتصابیون پیوستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید