خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳, 22nd of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۴/۰۲ ساعت ۲۲:۳۵:۲۱

    خانه  > زندانیان  >  اعتصاب غذای لایق کردپور در زندان دیزل‌آباد

اعتصاب غذای لایق کردپور در زندان دیزل‌آباد

خبرگزاری هرانا – لایق کردپور زندانی اهل‌سنت محبوس در زندان دیزل‌آباد کرمانشاه از ۸ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده و لبهای خود را دوخته است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، لایق کردپور شهروند اهل‌سنت جوانرودی که هم‌اکنون در دیزل‌آباد کرمانشاه بسر میبرد از ۸ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده و لبهای خود را دوخته است.

یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: “لایق کردپور در اعتراض به وضعیت نامناسب زندان و تبعیضهای جاری و همچنین در اعتراض به مخالت مسئولین با انتقال‌اش به زندان شهر پاوه که نزدیک به محل زندگی خانواده‌اش می‌باشد اعتصاب کرده است.”

وی در ادامه بیان داشت: “دادگاه به لایق کردپور اعلام کرد که ۱ سال و ۸ ماه از محکومیت ۵ ساله‌اش مورد عفو قرار گرفته. ولی بعدا این عفو در محکومیت وی لحاظ نشد. این زندانی عقیدتی معتقد است که وزارت اطلاعات جلوی اجرای عفو را گرفته است.”

لایق کردپور ۲۷ دی ماه سال ۸۹ در شهر جوانرود بازداشت و پس از دو ماه انفرادی در اداره اطلاعات کرمانشاه به بند ۲۰۹ اوین، سپس زندان رجایی شهر کرج، زندان پاوه و در نهایت زندان دیزل‌آباد کرمانشاه منتقل شد.

وی در دادگاه انقلاب به اتهام “هواداری از گروههای سلفی” به ۵ سال زندان محکوم شده ولی از اتهامات دقیق و شواهدی که علیه وی در دادگاه استفاده شده اطلاع دقیقی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید