خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۳, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۳/۳۰ ساعت ۲:۴۱:۰۳

    خانه  > اندیشه و بیان  >  آغاز مجدد اجرای طرح جمع‌آوری ماهواره‌ها در تهران

آغاز مجدد اجرای طرح جمع‌آوری ماهواره‌ها در تهران

خبرگزاری هرانا – در ادامۀ برخوردهای امنیتی با شهروندان، ماموران نیروی انتظامی مجددا در طرحی ضربتی، تجهیزات دریافت از ماهواره را در برخی مناطق شهر تهران جمع‌آوری کردند.

به گزارش تارنمای اظلاع رسانی «روز نو»، جمع‌آوری ماهواره‌ها به صورت چراغ خاموش در نقاط مختلف تهران آغاز شده و بیشتر این اقدام در غرب تهران مشهود بوده است، به طوری که برخی از مخاطبان در غرب تهران گفته‌اند که طی روزهای اخیر ماموران ناجا با مراجعه به خانه‌های آنان دیش‌های ماهواره را جمع‌آوری کرده‌اند.

این در حالی است که محدودیت‌هایی که تاکنون برای جلوگیری از استفاده شهروندان از تکنولوژی‌های ارتباطی و رسانه‌ای جدید وضع شده، نتایج مورد نظر دستگاه‌های مسئول را نتوانسته تامین کند.

حسن روحانی سال گذشته و در سفر به نیویورک، در پاسخ به این پرسش که آیا در ایران ماهواره ممنوع است؟ گفته بود: در ایران همه به راحتی به شبکه‌های ماهواره دسترسی دارند و حتی روی پشت‌بام‌های هر روستایی آنتن ماهواره می‌بینید.

همچنین وی در مناظرات انتخاباتی ریاست جمهوری با استناد به تحقیقات صورت‌گرفته کارشناسان تصریح کرده بود که جمع‌آوری دیش‌های ماهواره هیچ نتیجه‌ای نداشته است و «بنابراین ورود به حریم خصوصی ممنوع است.»

وی همچنین تاکید کرده بود: مساله مهم‌تر مساله حریم خصوصی است. حریم خصوصی بسیار مهم است. من تعجب می‌کنم. نیروی انتظامی شنیدم در یک رسانه‌ای گفته بود که با راپل می‌توانیم روی پشت بام برویم، چون خصوصی نیست و مجموعه ۱۰ آپارتمان است. من واقعا دچار حیرت شدم زیرا اگر پشت بام فضای مشاع است، برای صاحبان آپارتمان است، نه بین آنها.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید