خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  آخرین وضعیت پرونده قضات کهریزک

آخرین وضعیت پرونده قضات کهریزک

خبرگزاری هرانا – ممیز شعبه ۹ دیوان عالی کشور گزارش خود را از پرونده قضات کهریزک تهیه کرده و برای اظهار نظر به رییس و مستشاران شعبه داده است.

این منبع آگاه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار حقوقی و قضایی گروه اجتماعی ایرنا اظهار داشت: ممیز شعبه نهم دیوان عالی کشور، پرونده قضات کهریزک را مطالعه و گزارش خود را از این پرونده تهیه کرده است.

وی افزود: گزارش ممیز برای اظهار نظر در خصوص پرونده به رییس و مستشاران شعبه ارایه شده و طی روزهای آینده نظر دیوان در خصوص این پرونده صادر می شود.

نخستین جلسه دادگاه متهمان پرونده موسوم به قضات کهریزک روز سه شنبه هشتم اسفند سال ۱۳۹۱ در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی مدیر خراسانی و به صورت غیرعلنی برگزار شد.

هیات قضایی این پرونده که شامل پنج قاضی به ریاست قاضی مدیر خراسانی بودند، در نهایت پس از گذشت ۱۱ جلسه ابتدای خرداد سال ۹۲ ختم دادرسی را اعلام کردند.

بعد از حدود یک ماه از اعلام ختم دادرسی، ابتدای مرداد سال ۱۳۹۲ شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران، احکام متهمان این پرونده را صادر کرد.

غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه همان موقع اعلام کرد تا زمانی که احکام متهمان قطعی نشود، نمی توان جزییات آن را اعلام کرد.

در نهایت پس از گذشت ۲۰ روز، پرونده با اعتراض هر سه متهم این پرونده و دو نفر از شاکیان به احکام دادگاه، برای رسیدگی در مرجع تجدید نظر به شعبه ۹ دیوان عالی کشور ارجاع شد.

البته هنوز شکایت شاکیان این پرونده پایان نیافته و بخشی از این پرونده با شکایت خانواده مرحوم روح الامینی از سعید مرتضوی به اتهام معاونت در قتل در شعبه ۱۵ دادسرای کارکنان دولت قرار دارد.

روح الامینی می گوید که اتهام معاونت در قتل در این بخش از پرونده هنوز به مرتضوی تفهیم نشده است.

در این پرونده سعید مرتضوی ˈ دادستان سابق تهران، «علی اکبر حیدری فر » معاون دادستان و «حسن زارع دهنوی» معاون وقت امنیت دادسرای تهران متهم هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید